Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1887 Görüntülenme

Kitaplarınızı okudum ve araştırmam sonucu ankastre ürün satan sitemde böyle bir SEO çalışması yaptım ne kadar doğru yapıyorum yardımcı olur musunuz:?

Anahtar Kelimelerimi Google Ads'te en çok aranan kelimelerden seçtim.

title: Teka Ankastre Fırın Hs 625
Meta Keywords : +teka ankastre, +fırın, +hs 625 fırın, +teka hs 625, +en ucuz ankastre, +teka, +hs 625 inox fırın, +ankastre fırın, +Ankastre fırın fiyatları
Meta Description: teka ankastre fırın hs 625 ve en ucuz ankastre fırınlar için ankastre fiyatlarınına bakmadan almayınız.

teşekkür eder iyi akşamlar dilerim

 • 1
 • 1
 • Title ve Description Stratejisi için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   9 Ekim 2015, 07:15

   1

   Title ve description etiketlerinin doğru bir yapıda oluşturulması gerekir. Doğru bir title yapısında anasayfa için "Siteadı | Slogan", alt sayfalar için ise "Anahtar Kelime | Siteadı" şeklinde olmalıdır. Bu şekilde olmasını nedeni SEO çalışmalarının backlink dışında marka algısı yaratması içindir. Arama sonuçlarında kullanıcı sizin sitenize tıklamasa bile title etiketinde site adını göreceği için bir marka algısı oluşacaktır. SEO çalışmalarında da ne kadar çok anahtar kelimeniz üst sıralarda yer alırsa ziyaretçilerin yapacağı arama sonuçlarında o kadar çok marka algısı yaratabilirsiniz.

   Description etiketi ise, doğrudan ilgili sayfada verdiğiniz hizmeti yada verdiğiniz bilgilerin 155 karakteri aşmayacak şekilde olan bir açıklama yazısı olmalıdır. Burada da yine anahtar kelimenin yer alması gerekmektedir.

   Sitenizde kullandığınız yapıların doğru olup olmadığına bakalım.

   Title etiketinde sadece anahtar kelime kullanılmış. Önerdiğimiz yapı ise anahtar kelimenin marka ismiyle birlikte kullanılmasıdır. Title etiketinin 65 karakteri geçmemesi gerekmektedir.

   Description etiketinde ise "uygun fiyatlar", "güvencesi" gibi kelimeler ziyaretçi açısından olumlu bir algı yaratmaktadır. Description etiketinde mutlaka bu kelimelere yer vermelisiniz.

   Keywords etiketi ise, sıkça manipüle edildiğinden dolayı artık bir SEO kriteri değildir. Bu nedenle keywords etiketini sitenizden tamamen kaldırabilirsiniz. Zaten bu şekilde bir keywords etiketi hatalı kullanılmış. Keywords etiketlerinde sadece aralarda virgül kullanılmalı. + gibi diğer kararkterler kullanılmamalıdır. Ancak önemi olmadığı ve hatta düzgün kullanılmadığında siteye faydadan çok zarar verdiği için sitenizden kaldırabilirsiniz.

   Ayrıca title, description dışında ornekdomain.com/anahtar-kelime şeklinde anahtar kelimenin ayrı sayfası olması, sayfa içerisinde headings etiketlerinin hiyerarşik olarak kullanılması, h1 etiketinin doğrudan anahtar kelime olması, diğer h etiketlerinin ise anahtar kelime ve türevleri olması önerilir.

  Cevapla

  Title ve Description Stratejisi Sorusunu Cevapla