Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

11 Kasım 2020

teknoloji, oyun, e-spor gibi konu başlıklarının yer aldığı haber ve yazılı içerikler ürettiğim bir web sitem var. Son zamanlarda yeni bir konu başlığında içerikler üretme kararı daha aldım ancak bu konu başlığı mevcut sitemin yapısına uymaması sebebi ile yine bu siteme bağlı olarak subdomain sitesi kurdum. Bu oluşturduğum subdomain için SEO çalışması yapabilir miyim, yaparsam mevcut hedef kelimemde ön sıralarda çıkabilir miyim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Nisan 2020

İyi günler belli bir domaine gelmiş ve SEO'ya gelmiş domain adresine ve web sitesine subdomain açmak SEO'ya zarar verir mi?

Bunu sormamın sebebi şu diyelim ki
sub1.x.com E-Ticaret Teması yükledik
sub2.x.com Tanıtım şablonu yükledik

Bunları yaparken normal web sitemiz bundan etkilenir mi? Bu subdomainler için ayrı bir seo kasmak gerekir mi? Sayın hocam bunu cevaplarsanız çok sevinirim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Ekim 2019

WordPress kullanarak bir firma rehberi tasarlıyorum. Subfolder site mimarisine sahibim. Her alt klasörde farklı bir bölgenin firmaları yer alacak. Dolayısıyla her alt klasör için yani şehir için ayrı bir WordPress kurulumu yaparak tema yüklüyorum. Örneğin;
ornekdomain.com/istanbul
ornekdomain.com/ankara
...

Sormak istediğim ise... Her alt klasörüm için ayrı ayrı SearchConsole URL ekleyip, Yoast SEO ve LSCache eklentisi kurulumu mu yapmam gerekiyor, yoksa bunu sadece ana domainde yapmam yeterli mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

27 Mayıs 2019

sorum şu şekilde;

Mevcut web sitem Türkiye'de belli bir kesime hitap ediyor. Kendi çapımda bir SEO çalışması yaptım ve günde 20-30 organik trafik elde etmekteyim. Asıl soruma gelmek istiyorum, aynı şekilde ve aynı kulvarda global anlamda İngilizce hizmet vermek istiyorum. Fakat şöyle bir durum var. Türkçe hedef kitlem ile İngilizce hedef kitlem biraz farklı. O nedenle english.ornekdomain.com şeklinde subdomain açmak istiyorum. Yani zaten sıfırdan bir SEO çalışması yapacağım. Mevcut Türkçe SEO'mu olumsuz yönde etkiler mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 Şubat 2019

silinen subdomain Google aramalarında hala çıkmakta ve 404 hatası vermekte. Yönlendirme işlemi ise 30.000 URL olduğu için neredeyse imkansız. Subdomaine ait her şeyi nasıl tamamen silebilirim? Google reklamlarımı bile engelliyor. Bu hatayı nasıl giderebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 Ekim 2018

Sitemin yaklaşık 30-40 adet subdomaini olacak ve hepsinin tasarımı aynı olacak. Sürekli tasarım kopyalayıp atmaktansa tek bir dosyadan tasarımı çekebilir miyim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 Eylül 2018

Subdomainlerimi arama sonuçlarından nasıl kaldırabilirim? 2 haftadır uğraşmama rağmen bir türlü sonuç alamadım, şimdiden teşekkürler.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Mayıs 2018

Ana domaine alınan backlink sub domaine de etki eder mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

28 Mart 2018

Bir sektörü yurt dışında tanıtmak istiyorum. WordPress olarak ana bir site yapıp diğer ülkelerde subdomain yapacağım ama şu şekilde olur ise yurt dışı olduğu için daha mı doğru olur acaba?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

1 Kasım 2017

Örnek şu şekilde anlatayım. siteadi/Com web sitem var fotoğraf yüklemek için foto. Siteadi/Com adlı subdomain açtım fakat rus +18 siteler fotoğraf yükleyip link vermişler link reddi yaparken tek bir tanesinden yapsam yeterli mi yoksa ikisinden de mi yapacağım bunun cevabını arıyorum.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

24 Ekim 2017

çok fazla mesela 10 adet yada 20 adet sub domain; her domain de sabit bir html sayfa landing page fakat içeriği farklı %20 oranında. Bu şekilde kullanım sıkıntı yaratır mı? Yoksa sadece sayfalama olarak mı kullanmalıyım? Hangisi daha çok etki eder? Örnek verecek olursam: bir elektrikçi için domain. elektrikci/com

Subdomainler:
cankaya.elektrikci/com
ankara.elektrikci/com
adana.elektrikci/com

Şeklinde kullanım doğru mudur? SEO açısından zarar verir mi ne yapmalıyım yönlendirebilir misiniz?

Teşekkür eder

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

15 Ekim 2017

sitenin URL yapısı aslına bakarsanız www. protokulunu kaldırdım siteden yani direkt olarak ornekdomain.com seklinde giriş yapıyor ancak 6 aydır www olarak siteyi kullandım ve baya bir seo çalışması yaptım backlink aldım bu backlinkler etkisini kaybediyor mu?