SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Subdomain Url Kaldırma

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
3 sene önce 789 Görüntülenme

Subdomainlerimi arama sonuçlarından nasıl kaldırabilirim? 2 haftadır uğraşmama rağmen bir türlü sonuç alamadım, şimdiden teşekkürler.

Subdomain Url Kaldırma için Yanıtlar

 • Mustafa Uzun
  Mustafa Uzun 22 Nisan 2021, 17:26

  Merhabalar,
  Tüm subdomain adresleri için Search Console mülkü olması gerekmektedir. Bu şekilde bir mülkünüz bulunmuyorsa öncelikle oluşturmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra tüm URL adreslerinizi Google dizininde yönetebiliyor olacaksınız. Oluşturmuş olduğunuz mülk için URL kaldır aracını kullanarak sonuçlarda görünmesini istemediğiniz URL adreslerini ekleyerek arama sonuçlarından kaldırılması sağlayabilirsiniz. Alternatif olarak bu işlem yerine sayfanıza noindex etiketi ekleyebilirsiniz, bu etiket sayfanızın taranmasını fakat sonuçlarda görünmesini Google botlarına bildirmenin bir yoludur bu şekilde de sayfanızın arama sonuçlarında görünmesine engel olabilirsiniz.

 • Seo Hocası
  Seo Hocası 3 Nisan 2020, 15:38

  Search Console aracılığıyla Kaldırma Aracını kullanarak sitenizin dizinden kaldırılması için istekte bulunabilirsiniz. Ayrıca ilgili URL’lerinize noindex etiketi verip arama motoru botlarının sitenize gelerek bu sayfaları taramasını sağlarsanız bir süre sonra sayfalar dizinden kalkacaktır. Sonrasında subdomainleriniz için oluşturacağınız robots.txt dosyasından disavow komutu ile tüm dizinin arama motoru botları tarafından taranmasının önüne geçebilirsiniz.

Cevapla

Subdomain Url Kaldırma Sorusunu Cevapla

Subdomain Url Kaldırma ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla