Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 sene önce  |  2479 Görüntülenme

kelimesinde lider olan bir domaine subdomain açarak + bir fayda saglayabilirmiyiz yada benzer keywordla bir sudomain açıp ana domainin indexsiz URL sayısını çogaltsak nasıl olur kaş yapalım derken göz çıkarmış olmayız degil mi?

Ayrıca www.ornekdomain.com olan domaine sub açtıgımız zaman site:ornekdomain.com diye aratınca subdomain indexleri görünüyor ama ben ana domainde www kullanıyorum ve site:www.ornekdomain.com aratınca subdomain indexleri dörünmüyor böyle olmasına ragmen subdomainin ana domaine faydası var mı sizce

 • 1
 • 1
 • Subdomainin Ana Domaine Faydası için Yanıtlar

   admin
   Admin

   17 Şubat 2015, 08:52

   1

   Burada çalışma yapılması gereken işlem sub domain olacaktır. Ana domaininizin de daha güçlü olması gerekiyor çünkü sub domain demek sitenize bağlı farklı bir alan adı demektir.

   Eğer anahtar kelime hedefli benzer sitelerin araştırmalarını gerçekleştiriyorsanız bunun için marka olabilecek bir alan adı ve çalışma stratejisi hedefi kurabilirsiniz.

   seo nasıl yapılır
   Seo Nasıl Yapılır

   12 Şubat 2015, 05:19

   1

   Merhabalar öncelikle arkadaşlarımız önemli bir noktaya değinmişler. Hocam sizlerin nacizane bilgisine dayanarak "anahtar kelimeden dolayı" sub domain birincil ana domain ikincil olabilir mi? Örnek: hocasi. Com diye bir isim aldım ama benim bunu asıl alma sebebim. SEO.hocasi. Com sitesi yapmak veya seyret. Com`u aldım ama asıl amacım, film.seyret. Com kelimesi içindi. Bu ve benzeri durumlarda, ana domainemi daha çok önem vermek gerekir yoksa subdomaine mi? Yada anadomaine daha çok önem verip, sub domainleremi daha az önem verelim. Ayrıntılı olarak açıklama yaparsanız memnun olurum hocam kolay gelsin.

   DeltaTR
   Deltatr

   14 Ağustos 2010, 13:52

   1

   Tabiki hocam,
   mesela webmaster sitesine sahip biri webmaster kollarını subdomain ile açıp destekleyebilir.
   mesela webmaster. Com
   vbulletin.webmaster. Com
   mybb.webmaster. Com gibi. Ayrıetten sitenize gelen ziyaretçi sayısını arttırır.

   admin
   Admin

   13 Ağustos 2010, 22:27

   1

   Mutlaka subdomainler anadomaini güçlendirmek için en iyi yoldur. Tabi bu çalışmayı yaparken, subdomainin ana domain ile benzer içerikte olması ilave fayda sağlar.
   Subdomain içeriğinin artması ile birlikte indexsiz URL sayınızda bir değişiklik olmaz. İndexsiz URL de ana konu, sitenizin dışında yer alan site isimlerinin sayısıdır. Ama genel index artışı ve içerik artışı ile ana domaini desteklemiş olursunuz.

  Cevapla

  Subdomainin Ana Domaine Faydası Sorusunu Cevapla