Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1863 Görüntülenme

merak ettiğim bir şey var hocam, ornekdomain.com domainimi şu an kullanıyorum ve diyelimki anahtar kelimem bedava oyun indir, sonra x.ornekdomain.com diye bir site açıyorum anahtar kelime yine aynı veya benzer flash oyun oyna, hızlı oyun indir gibi, subdomainin kalitesi veya içeriği ana sitemi etkiler mi?

 • 1
 • 1
 • Subdomain kullanımı için Yanıtlar

   alptekin
   Alptekin

   20 Ekim 2017, 11:53

   1

   çok fazla mesela 10 adet yada 20 adet sub domain; her domain de sabit bir html sayfa landing page fakat içeriği farklı %20 oranında. Bu şekilde kullanım sıkıntı yaratır mı? Yoksa sadece sayfalama olarak mı kullanmalıyım? Hangisi daha çok etki eder.

   admin
   Admin

   25 Kasım 2014, 16:02

   1

   Merhabalar Salman Bey,

   Subdomainler, ana domainlere çok azda olsa etki sağlar ancak Google subdomainleri yeni açılmış bir site olarak gördüğü için sıfırdan başladığınızı var sayacaktır. Subdomain yerine ornekdomain.com/anahatar-kelime şeklinde bir sayfa oluşturmanız çok daha etkili olacaktır. Anahtar kelime ana domaine ne kadar yakın olursa ana domainde alacağı güç ile çok daha fazla verim sağlayacaktır.

   Subdomainler ayrı sayfalar ve siteler gibi görüldüğü için, genel sitenin ana konusundan uzaklaşmaya sebep olacak ve hedef kelimesindeki başarısını düşürebilecek alanlarda da yayın yapmak istediğiniz kullanmanız gereken bölümlerdir. Oyun sitesinde astroloji ile ilgili bilgi olacaksa bunu alt klasör yerine subdomainle yapmalısınız. Ancak oyun sitesinde farklı oyun türleri ile ilgili içerik olacaksa bunu subdomain yerine alt klasör ile yapmalısınız. Yani site bütünlüğünü de içeriksel anlamda sağlamak son derece önemlidir.

  Cevapla

  Subdomain kullanımı Sorusunu Cevapla