Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 sene önce  |  1218 Görüntülenme

Sitemin yaklaşık 30-40 adet subdomaini olacak ve hepsinin tasarımı aynı olacak. Sürekli tasarım kopyalayıp atmaktansa tek bir dosyadan tasarımı çekebilir miyim?

 • 1
 • 1
 • Subdomainde Aynı Tasarımı Kullanabilir Miyim? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   29 Nisan 2021, 12:02

   1

   Subdomainler genelde mevcut sitenizden farklı bir site gibi konumlanmaktadır. Subdomainler genelde siteden bağımsız bir oluşum planlanması gerektiği durumda kullanılır. Bu durumda subdomain yapısında uygulayacağınız şeyler mevcut sitenize doğrudan zarar sağlayacağı bir durum olmayacaktır. Ancaki belirttiğiniz gibi 30-40 adet subdomainin tasarımlarının birbirleri ile aynı olması çok problem değil ama içeriklerinin birbirleriyle ya da sitenizle benzer olması hem oluşturacağınız subdomainlerin, hem de sitenizin performansını olumsuz yönde etkileyebilir.

   Seo Hocası
   Seo Hocası

   11 Mayıs 2020, 15:28

   1

   Sitenizde yer alan içeriğin kurulu olduğu temayı subdomain yapılarınızda da kullanabilirsiniz. Ancak burada aynı içeriği farklı subdomainlerde yayınlama durumuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü bu durum sizin kopya içeriğe yer verdiğinizi ve birçok subdomainde aynı durumun olması durumunda Google tarafından cezaya çarptırılma durumunuzun olduğunu belirtmek isteriz. Subdomain içerisine aynı tasarımı toplu olarak kurulması durumunu yazılımsal destek sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekmektedir.

  Cevapla

  Subdomainde Aynı Tasarımı Kullanabilir Miyim? Sorusunu Cevapla