SEO Hocası'na Sor

Subdomain Kullanımı

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Subdomain 3 sene önce 983 Görüntülenme

Merhabalar, çok fazla mesela 10 adet yada 20 adet sub domain; her domain de sabit bir html sayfa landing page fakat içeriği farklı %20 oranında. Bu şekilde kullanım sıkıntı yaratır mı ? Yoksa sadece sayfalama olarak mı kullanmalıyım ? Hangisi daha çok etki eder? Örnek verecek olursam: bir elektrikçi için domain. elektrikci/com

Subdomainler:
cankaya.elektrikci/com
ankara.elektrikci/com
adana.elektrikci/com

Şeklinde kullanım doğru mudur ? SEO açısından zarar verir mi ne yapmalıyım yönlendirebilir misiniz ?

Teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

Subdomain Kullanımı için Yanıtlar

 • Roman Adamita
  Roman Adamita 19 Aralık 2017, 14:18

  Alptekin merhaba,

  Bahsettiğin şekilde her bir il için sub-domain oluşturarak aslında ana web siten (domain.com) dışında sıfırdan bir başka web site açmış olursun. Otoritesi, güncelliği, site dışı referans bağlantıları gibi daha birçok kriterinden yararlanma şansın olmayacak.

  Bu sub-domain’ler de ayırca landing page olacağı için güncelliği bir süre sonra yitirmiş olacağı için katma değeri düşük içerikten ceza dahi alabilme potansiyeli artacaktır.

  Önerim; bulunan ana domainden devam etmen ve alt sayfa (sub-folder) olarak oluşturman. Yani,

  domain.com/il-elektrikci/

  şeklinde oluşturabilirsen hem ana domainin otoritesinden ve diğer kriterinden yararlanmış olursun hem de yapacağın site içi link inşası çalışmalarında daha fazla katkı sağlayabileceksin. Elbette bu sayfaları mutlaka blog postlarından linkleyip, arama motoru botlarının tekrar tekrar o sayfayı güncel bir şekilde taramasına yol açabilirsen çok daha yararlı bir çalışma olacaktır.

Cevapla

Subdomain Kullanımı Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla