Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

24 Ocak 2019

Footerda iç bağlantılarda neden nofollow link kullanılır? Dofollow olarak kullansam problem yaratır mı?

Örneğin ;

<a href="siteadiniz.com/hakkimizda" title="Hakkımızda" >Hakkımızda</a>

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 Aralık 2018

Bir yazıdan en fazla kaç Dofollow veya Nofollow link almalıyız?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

15 Haziran 2015

kendi sitemizdeki linklere rel etiketi verirken ne yazmalıyız? Diyelimki ornekdomain.com bizim ve ornekdomain.com/serkan a bir link vereceğiz;

Bu etiket yapısı nasıl olmalıdır.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

17 Ocak 2015

Size tanıtım yazıları hakkında bir şey danışmak istiyordum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Ben kadinlikbilinci.com ( daha önce bununla ilgili SEO hizmeti almıştım sizden ) ve annelikbilinci.com sitelerimde ücret karşılığı başka firmaların tanıtım yazılarını da yayınlıyorum. Fakat bu yazılarda yer alan linkler dofollow. Dofollow linklerin sitelerime acaba bir zararı olur mu? Bunun belli bir sınırı var mı? Yoksa yayınladığım tanıtım yazılarında bundan sonra linkleri nofollow mu yapmalıyım? Bu nofollow ve dofollow linkler konusunda son trend nedir acaba? Forumlarda da baktım, farklı farklı bilgiler var. Tam emin olamadım.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 Aralık 2014

Bloggera bağlı olarak bir blog sitesi kullanmaktayım. Sitemdeki dış link sayısının fazla olduğunu fark ettim ve bunu azaltmak için yola koyuldum. Linklerime tıklayarak "rel=nofollow" özelliğini ekleyin kısmını aktif hale getirdim ve içeriğimi güncelledim. Fakat sonradan kontrol ettiğimde o kutucuktaki tikin ortadan kalktığını gördüm. Bunu sürekli tekrar ettim, ama sonuç değişmedi. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım.
..

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Aralık 2014

Sitemdeki iletişim sayfası gibi statik sayfalara link verirken nofollow kullansam tarama önceliğinde ya da herhangi bi şekilde bana faydası olur mu? Ya da zararı olur mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

22 Ekim 2014

tekrar merhaba. Yine başım sıkıştı ve aklıma ilk olarak siz geldiniz: Ben satış ortaklığı yapıyorum ve en az 25 bloğumdaki tüm yazıların sonunda (tahminen 400 yazı) asıl sitemin 4 sayfasına link verdim. Tabi, haliyle bütün satışlar da bu 4 sayfadan geliyor. Fakat muhtemelen (emin değilim ve kesin sebebini bilmiyorum) bu 4 sayfaya çok fazla link çıkışı olduğu için ana bloğumun sayfa gösterim sayısında 1500-2000 civarında bir düşüş yaşandı. Tabi bu düşüş oldukça kötü. Sizin anlayacağınız, bütün bloglarımdan bu 4 sayfaya link kastığım için bir düşüş yaşamış olabilirim ve bu durumdan emin olmadığım için size yazma ihtiyacı hissettim.

1. Acaba düşüşün sebebi, söylediğim etken olabilir mi?
2. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?
3. Beş-on kalitesiz bloğumdaki linkleri "web yönetici araçları"ndan kaldırsam nasıl olur?
4. Link verirken no-follow versem, ana bloğum eski haline gelir mi?

Özellikle 4. soruyu merak ediyorum. Çünkü bundan sonra da yazacağım tüm yazılarda aynı sayfalara link çıkışı yapmam gerekiyor.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

16 Mayıs 2014

Siteden Dofollow link çıkışı yapmak zarar verir mi? Bir çok kişi sıralamada ve PR'de geriletir diyor fakat sitenizdeki SEO analizinden sınır 20 olarak görünüyor. Değil 20 - 10 tane bile yapsak bu bizi spam'a sokmaz mı veya anahtar kelimelerde geriletmez mi?

Kolay gelsin...

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

15 Temmuz 2010

dofollow ile nofollow arasındaki fark nedir hangisi daha yararlıdır elimde 1100 dofollow site bulunmakta bunlara sitemi eklesem yorum olarak tabi ne gibi yararları olur teşekkür ederim.