Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2972 Görüntülenme

kendi sitemizdeki linklere rel etiketi verirken ne yazmalıyız? Diyelimki ornekdomain.com bizim ve ornekdomain.com/serkan a bir link vereceğiz;

Bu etiket yapısı nasıl olmalıdır.

 • 1
 • 1
 • Dofollow ve Nofollow Etiketin Amaçları Nedir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   15 Haziran 2015, 07:18

   1

   Merhaba Serkan Bey,

   Nofollow ve dofollow etiketlerinin amacı nedir öncelikle onları açıklayalım.

   Rel=Dofollow Link: Sitenizden yapılan link çıkışı, verdiğiniz linkin arama motorları tarafından takip edilmesine onay verdiğinizi belirtir. Örnek verecek olursak bir siteden başka bir siteye bağlantı verdiğinizde, dofollow etiketi kullanılırsa, link verdiğiniz sitenin arama motorlarınca takip edilmesi için onay vermiş olmaktasınız.

   Rel=Nofollow Link: Siteniz tarafınızdan verdiğiniz linklerin, arama motorlarınca takip edilmesini engellemektir. Örnek verecek olursak, sitemizden A sitesi için nofollow etiketli link verdiğimizde, A sitesine link yolladığımızı fakat bu linke kefil olmadığınızı belirtmekteyiz.

   Sitenizden link çıkışı yaparken sitenizin spam dönüşmemesi ve kalitesinin düşmesini istemiyorsanız sitenizden link çıkışı yaparken nofollow link vermeniz gerekiyor. Ancak site içerisinde kendi sayfalarınıza link verirken dofollow şeklinde kullanmanız gerekiyor. Sitenizin içerisinde oluşturacağınız sayfalara dofollow etiketini kullanmanızı öneririm.

  Cevapla

  Dofollow ve Nofollow Etiketin Amaçları Nedir? Sorusunu Cevapla