SEO Hocası'na Sor

Dofollow ve Nofollow Etiketin Amaçları Nedir ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Nofollow & Dofollow 5 sene önce 1951 Görüntülenme

Merhaba, kendi sitemizdeki linklere rel etiketi verirken ne yazmalıyız? Diyelimki example.com bizim ve example.com/serkan a bir link vereceğiz;

Bu etiket yapısı nasıl olmalıdır.

Dofollow ve Nofollow Etiketin Amaçları Nedir ? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 15 Haziran 2015, 07:18

  Merhaba Serkan Bey,

  Nofollow ve dofollow etiketlerinin amacı nedir öncelikle onları açıklayalım.

  Rel=Dofollow Link: Sitenizden yapılan link çıkışı , verdiğiniz linkin arama motorları tarafından takip edilmesine onay verdiğinizi belirtir. Örnek verecek olursak bir siteden başka bir siteye bağlantı verdiğinizde, dofollow etiketi kullanılırsa, link verdiğiniz sitenin arama motorlarınca takip edilmesi için onay vermiş olmaktasınız.

  Rel=Nofollow Link: Siteniz tarafınızdan verdiğiniz linklerin, arama motorlarınca takip edilmesini engellemektir. Örnek verecek olursak, sitemizden A sitesi için nofollow etiketli link verdiğimizde, A sitesine link yolladığımızı fakat bu linke kefil olmadığınızı belirtmekteyiz.

  Sitenizden link çıkışı yaparken sitenizin spam dönüşmemesi ve kalitesinin düşmesini istemiyorsanız sitenizden link çıkışı yaparken nofollow link vermeniz gerekiyor. Ancak site içerisinde kendi sayfalarınıza link verirken dofollow şeklinde kullanmanız gerekiyor. Sitenizin içerisinde oluşturacağınız sayfalara dofollow etiketini kullanmanızı öneririm.

Cevapla

Dofollow ve Nofollow Etiketin Amaçları Nedir ? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla