SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

DoFollow ile Nofollow arasındaki fark nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
11 sene önce 1520 Görüntülenme

dofollow ile nofollow arasındaki fark nedir hangisi daha yararlıdır elimde 1100 dofollow site bulunmakta bunlara sitemi eklesem yorum olarak tabi ne gibi yararları olur teşekkür ederim.

DoFollow ile Nofollow arasındaki fark nedir? için Yanıtlar

 • Weblog
  Weblog 14 Ağustos 2010, 13:39

  Nofollow indekslenmenizi etkikler, dofollow doğal link etkisi gösterebiliyor kimi zaman. Google sıralaması ve pagerank’a katkı sağlayabiliyor. Çok fazla dofollow eklemek zararlı değil, sadece orantılı ekleyin, bir gün 10 tane eklediyseniz diğer günde aynı şekilde gidin. Dofollow bir sitenin diğer web sitesini tavsiye ettiğini önerdiğini belirtir. Nofollow ise tamtersidir, link verdiği siteye kefil olmadığını, ne olursa olsun “sorumlu değilim” ben dediğini belirtir. Umarım anlayabilmişsinizdir.

 • admin
  Admin 15 Temmuz 2010, 13:43

  Nofollow ve dofollow arasındaki tek ayrım sitenin pagerankına etkisidir. Dofollow backlinkler sitenizin pagerankını arttırırken nofollow arttırmaz. Aynı şekilde sizin siteden verilen harici linkler dofollow ise sizin pagerankı düşürür, nofollow ise pagerankınıza olumsuz bir etki yapmaz. Ancak nofollow ve dofollow backlinkler daima sitenizin üst sıralara çıkmasında faydalıdır. Dofollow yorumlar ile de sitenize nitelikli backlinkler sağlayabilir, sitenizin Pagerank değerini ve Google sıralamasını arttırabilirsiniz.
  https://www.seohocasi.com/nofollow-dofollowdan-daha-yararlidir/
  Konu da nofollow ve dofollow arasındaki fark örneklerle anlatılmıştır.

Cevapla

DoFollow ile Nofollow arasındaki fark nedir? Sorusunu Cevapla

DoFollow ile Nofollow arasındaki fark nedir? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla