Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1258 Görüntülenme

tekrar merhaba. Yine başım sıkıştı ve aklıma ilk olarak siz geldiniz: Ben satış ortaklığı yapıyorum ve en az 25 bloğumdaki tüm yazıların sonunda (tahminen 400 yazı) asıl sitemin 4 sayfasına link verdim. Tabi, haliyle bütün satışlar da bu 4 sayfadan geliyor. Fakat muhtemelen (emin değilim ve kesin sebebini bilmiyorum) bu 4 sayfaya çok fazla link çıkışı olduğu için ana bloğumun sayfa gösterim sayısında 1500-2000 civarında bir düşüş yaşandı. Tabi bu düşüş oldukça kötü. Sizin anlayacağınız, bütün bloglarımdan bu 4 sayfaya link kastığım için bir düşüş yaşamış olabilirim ve bu durumdan emin olmadığım için size yazma ihtiyacı hissettim.

1. Acaba düşüşün sebebi, söylediğim etken olabilir mi?
2. Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?
3. Beş-on kalitesiz bloğumdaki linkleri "web yönetici araçları"ndan kaldırsam nasıl olur?
4. Link verirken no-follow versem, ana bloğum eski haline gelir mi?

Özellikle 4. soruyu merak ediyorum. Çünkü bundan sonra da yazacağım tüm yazılarda aynı sayfalara link çıkışı yapmam gerekiyor.

 • 1
 • 1
 • Aşırı Link Çıkışı ve No-Follow için Yanıtlar

   admin
   Admin

   22 Ekim 2014, 21:09

   1

   Sitenize düzenli bir backlink çıkışı sağlayan sayfa eğer sitenize gelen link sayısını doğrudan etkilemişse, sitedeki tüm yazılardan link çıkışı yapmışsanız doğal olarak her sayfadan ayrı ayrı backlink gelecektir. Eğer satış odaklı bir siteniz varsa ve bu bağlantı ve ziyaretçilerin nereden geldiğini tam olarak çözemiyorsanız sitenizdeki konuları ve sayfa başlıklarını aratmanız, SEO görünürlüğünü kontrol etmeniz gereklidir.

   1- Etken olabilir. Bunu ancak linkleri kontrol ederek sağlayabilirsiniz.
   2- Linkleri detaylı bir şekilde kontrol edin, backlink kontrol araçlarını kullanın.
   3- Eğer kalitesiz olduğundan eminseniz ve size faydadan çok zarar veriyorsa kaldırabilirsiniz.
   4- Bu durumu net olarak ölçebilmek için öncelikle sitenin tepkilerine ardından da Dofollow/Nofollow oranına göre link çıkışı yapmanız gerekmektedir.

  Cevapla

  Aşırı Link Çıkışı ve No-Follow Sorusunu Cevapla