Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  2012 Görüntülenme

Size tanıtım yazıları hakkında bir şey danışmak istiyordum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Ben kadinlikbilinci.com ( daha önce bununla ilgili SEO hizmeti almıştım sizden ) ve annelikbilinci.com sitelerimde ücret karşılığı başka firmaların tanıtım yazılarını da yayınlıyorum. Fakat bu yazılarda yer alan linkler dofollow. Dofollow linklerin sitelerime acaba bir zararı olur mu? Bunun belli bir sınırı var mı? Yoksa yayınladığım tanıtım yazılarında bundan sonra linkleri nofollow mu yapmalıyım? Bu nofollow ve dofollow linkler konusunda son trend nedir acaba? Forumlarda da baktım, farklı farklı bilgiler var. Tam emin olamadım.

 • 1
 • 1
 • Siteden link çıkışı yaparken Dofollow mu nofollow yapmak gerekir? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   17 Ocak 2015, 08:04

   1

   Merhaba Alp Bey,

   Öncelikle nofollow ve dofollow açıklamalarını yapalım.

   Dofollow Link: Sitenizden yapılan link çıkışı, verdiğiniz linkin arama motorları tarafından takip edilmesine onay verdiğinizi belirtir. Örnek verecek olursak bir siteden başka bir siteye bağlantı verdiğinizde, dofollow etiketi kullanılırsa, link verdiğiniz sitenin arama motorlarınca takip edilmesi için onay vermiş olmaktasınız.

   Nofollow Link: Siteniz tarafınızdan verdiğiniz linklerin, arama motorlarınca takip edilmesini engellemektir. Örnek verecek olursak, sitemizden A sitesi için nofollow etiketli link verdiğimizde, A sitesine link yolladığımızı fakat bu linke kefil olmadığınızı belirtmekteyiz.

   Sitenizden link çıkışı yaparken sitenizin spam dönüşmemesi ve kalitesinin düşmesini istemiyorsanız sitenizden link çıkışı yaparken nofollow link vermeniz gerekiyor. Sitenizde link çıkışları yaparken bir makaleden en fazla 2 adet link çıkışı yapınız. Örnek veriyorum hafta günde 4 adet yazı yayımlıyorsanız bu makaleden sadece 1 tanesinde tanıtım yazısı yayımlayınız aksi taktirde siteniz çöplüğe dönebilir.

  Cevapla

  Siteden link çıkışı yaparken Dofollow mu nofollow yapmak gerekir? Sorusunu Cevapla