SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Blogger’de Nofollow Özelliği Çalışmıyor !

0
Mert Paşa Çukur
Mert Paşa Çukur
Nofollow & Dofollow 5 sene önce 404 Görüntülenme

İyi günler;

Bloggera bağlı olarak bir blog sitesi kullanmaktayım. Sitemdeki dış link sayısının fazla olduğunu fark ettim ve bunu azaltmak için yola koyuldum. Linklerime tıklayarak “rel=nofollow” özelliğini ekleyin kısmını aktif hale getirdim ve içeriğimi güncelledim. Fakat sonradan kontrol ettiğimde o kutucuktaki tikin ortadan kalktığını gördüm. Bunu sürekli tekrar ettim, ama sonuç değişmedi. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım.
Şimdiden teşekkürler…

Blogger’de Nofollow Özelliği Çalışmıyor ! için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 13 Aralık 2014, 15:15

  Merhabalar,

  Blogger sisteminde tüm etiketlerin NoFollow olması (dışarıya çıkan bağlantılarda) güvenilmeyen bağlantılarda bu etiketlerin kullanılmasıyla sağlanmaktadır. Eğer sitenizde dışarıya çıkan güvenilir olmayan ve PageRank değerinizi paylaşmayacağınız site adreslerinde manuel olarak nofollow etiketi kullanabilirsiniz.

  Nofollow etiketinde dışarıya çıkan bağlantılarda eğer siteye kefil olmuyorsanız bu bağlantıları verirken etiketi manuel olarak ekleyebilirsiniz. Bildiğiniz üzere de javascript yada özel modüllere bağlı olarak çalışan rel=”nofollow” etiketi her dışa çıkan linki tespit edemeyebilir.

Blogger’de Nofollow Özelliği Çalışmıyor ! Sorusunu Cevapla