Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Ocak 2022

Merhabalar sayın hocam;

Her makalenin içerisinde en alta önceden biçimlenmiş başlığı altında göz atmanız gereken konular gibisinden 2-3 adet konuyla bağlantılı ve yine sitenin içinde farklı bir konuya gönderen 1-2 adet iç linklendirme yapsam toplamda 3konu dahlilinde 2 konu dışı olmak üzere 5-6 addet makale başına link koysam herhangi bir zarar görür müyüm?

Her makaleye etiket kullanılmasını uygun görüyor musunuz? etiket ne derecede nasıl kullanılmalıdır?

İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür eder, böyle bir soru cevap kanalı aracılığıyla bana ve tüm merak edenlere yardımcı olduğunuz için de ayrıca minnettarlığımı belirtirim. saygılarımla.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

18 Mayıs 2020

Ürün sayfası, ürün açıklama kısmında SEO amaçlı ilgili makalelere iç-dış link verilmesi doğru olur mu? Zira o linkler aracılığıyla müşteri siteden çıkabilir. Sizin fikrinizi almak istiyorum. Çok teşekkürler.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Kasım 2018

İçeriye link sayım 4029 olması siteme zarar verir mi? Sitede 500 tane konu var eğer zarar veriyor ise kaç olmalıdır?

Toplam Link Sayısı: 4058
Toplam İçeriye Link Sayısı: 4029
Toplam Dışarıya Link Sayısı: 29

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Mayıs 2018

Eticaret sitemde ürünlerle ilgili özgün makaleler yazıyorum. Bu makalelerden ilgili kategorilere link çıkışı yapıyorum. En fazla 3 tane olmasına özen gösteriyorum. Makalemde ürün resimleri de paylaşıyorum bunlara da link verirsem çıkış linki sayısı artacak. Bunları nofollow ile yapsam nasıl olur? ürün resimlerine hiç link vermemeliyim? SEO açısından hangisi en doğrusu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

22 Mayıs 2018

Sorumu kısa ve basit bir hale getirmek için ilk etapta kelimeleri sembolleştireceğim.
A : Sınıf
B : Sınıf Düzeni
C : İlkokullar İçin Sınıf Düzeni

Sitenin genel konsepti A kelimesi üzerine kurulu. Lakin Google aramalarında zirveye oturulmuş olan long tail kelime ise C kelimesi. A kelimesindeki rekabet gücü yüksek olduğu için, C kelimesinden sonra ikinci hedef olarak B kelimesini, başarı elde edildikten sonra da üçüncü hedef olarak A kelimesini hedefliyoruz.

Bu strateji içerisinde:
1. Kullanıcı deneyimini amaçlı C kelimesiyle zirveye oturan page üzerinden B kelimesiyle alakalı pageye, B kelimesinde başarı sağlandıktan sonra da B kelimesinin yer aldığı pageden A kelimesine link çıkışı yapmak ve bu link çıkışlarını da titlelar üzerinden gerçekleştirmek.
2. Hem optimizasyon, hem de ikinci seviye bir kullanıcı deneyimi için C kelimesiyle alakalı pageden B ve A'ya, B kelimesindeki pageden A ve C'ye, A kelimesindeki pageden de B ve C'ye tittleları arabaşlık olarak kullanıp, çıkış yapmak

Bu iki yöntem arasından hangisini tavsiye edersiniz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 Eylül 2015

Benim aynı isme sahip .com. ve .net domainim var örnek yani ;

SEOhocasi.com
SEOhocasi.net

.com olan domainim şuanda 15k hit ile yoluna devam ederken .net için henüz bir şey yapmadım, farklı bir sunucu üzerinde paravan olarak kullanmak istiyorum. Örnek olarak SEOhocasi.net üzerinden SEOhocasi.com'a tanıtım yazısı niteliğinde link çıkarsam domain benzerliğinden dolayı bir problem oluşturuyor mu bu yoksa domain benzerliğinin bir önemi yok mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Ağustos 2015

2 sitenin IP si farklı içeriği farklı fakat wp tema ları aynı, birinden diğerine link ( karşılıksız ) çıkışı yapmanın riski var mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 Ağustos 2015

Merhabalar Hocam;

Kurumsal sitemize genellikle 250 kelimelik makalelerde 3 anahtar kelimeden link çıkışı yapıyorum. Kelime çıkışını şu şekilde yapıyorum.

Örnek çıkış: http://www.ornekdomain.com/tr/urun-adi

1) Ana domain

2) Sayfaya ait anahtar kelime çıkışı ( anahtar kelime ile aynı sayfadan)

3) Bir önceki sayfaya veya bazen rekabetli kelime ile aynı sayfadan.

Bu anahtar kelime çıkışlarımın uygun olup olmadığını açıklarsanız sevinirim.

Saygılarımla.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

17 Şubat 2015

E-ticaret sitesinde iç linkleme nasıl olmalı? Çok fazla iç linklemenin zararları var mıdır? .

.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

16 Temmuz 2010

Öncelikle bu güzel hizmet için çok teşekkür ederim.
Bundan önce bir çok kişiye sorup net olarak bir cevap alamadığım, benim için önemli bir soru sormak istiyorum size.
Hemen hemen belirli bir yere gelmiş bir çok sitenin footer kısmında, o sitenin anahtar kelimeleri yazıyor ve o kelimeler, sitenin anasayfasına bağlanıyor. Öncelikle bunu sormak istiyorum. Bunun temel sebebi nedir acaba? Gerçekten gerekli midir?
İkinci olarak da, bazı sitelerde yine footerda yazan anahtar kelimeler Google'daki arama sonuçlarına bağlanıyor. En çok da bunun cavabını merak ediyorum.
(Şimdi farkettim ki aynı durum sizin sitenizde de mevcut. :))
Bu konuda yeterince açıklayıcı ve tatmin edici bir cevap yazacağınıza eminim. Merakla bekliyorum cevabınızı.
..