Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1794 Görüntülenme

2 sitenin IP si farklı içeriği farklı fakat wp tema ları aynı, birinden diğerine link ( karşılıksız ) çıkışı yapmanın riski var mı?

 • 1
 • 1
 • WordPress Teması Aynı Olan Sitelerden Diğerine Link Çıkışı için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   31 Ağustos 2015, 08:51

   1

   Link alımlarında en değerli olan link sektörel backlink olarak bilinmektedir. Eğer genel backlinkleriniz içerisinde sektörel backlinkleriniz güncel ve fazla ise bu durum sizi rakiplerinizin önüne çıkartacak ve onlardan daha üst konumlarda olmanızı sağlayacaktır. Bunun dışında kalitesine göre sıralarsak Trustrank'ı yüksek olan sitelerden alınan backlinkler, haber sitelerinden alınan backlinkler şeklinde sıralayabiliriz.

   Web sitelerinin temalarını insanlardaki kıyafetler gibi düşünebiliriz, aynı kıyafeti giyen iki farklı kişinin aynı kişiye referans olması aslında normal bir durumdur. Detaylı örnek verecek olursak bankada çalışan kişiler takım elbise giyiyorlar. İki farklı banka müdürü bir kişiyi herhangi bir banka için referans gösterebilir. Bu noktada bu referansı gösteren kişilerin konumları dikkate alınarak referansın derecesi değerlendirilmektedir. Aynı tema üzerinden aldığınız backlinkleri de bunun gibi değerlendirebilirsiniz. Kendi sektörlerinde belirli bir konuma ulaşmış web siteleri ise aldığınız backlink kaliteli olarak algılanabilir. Fakat sırf wp temaları aynı diye alınan backlinkler sitenize zarar vermeyecektir.

  Cevapla

  WordPress Teması Aynı Olan Sitelerden Diğerine Link Çıkışı Sorusunu Cevapla