SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

WordPress Teması Aynı Olan Sitelerden Diğerine Link Çıkışı

0
Hakan Meto
Hakan Meto
İç Link Çıkış Sayısı 2 sene önce 47 Görüntülenme

Merhaba

2 sitenin ip si farklı içeriği farklı fakat wp tema ları aynı , birinden diğerine link ( karşılıksız ) çıkışı yapmanın riski varmı ?

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

WordPress Teması Aynı Olan Sitelerden Diğerine Link Çıkışı için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
 • Atalay Sidar
  0
  Atalay Sidar 31 Ağustos 2015, 08:51

  Merhabalar,

  Link alımlarında en değerli olan link sektörel backlink olarak bilinmektedir. Eğer genel backlinkleriniz içerisinde sektörel backlinkleriniz güncel ve fazla ise bu durum sizi rakiplerinizin önüne çıkartacak ve onlardan daha üst konumlarda olmanızı sağlayacaktır. Bunun dışında kalitesine göre sıralarsak Trustrank’ı yüksek olan sitelerden alınan backlinkler, haber sitelerinden alınan backlinkler şeklinde sıralayabiliriz.

  Web sitelerinin temalarını insanlardaki kıyafetler gibi düşünebiliriz, aynı kıyafeti giyen iki farklı kişinin aynı kişiye referans olması aslında normal bir durumdur. Detaylı örnek verecek olursak bankada çalışan kişiler takım elbise giyiyorlar. İki farklı banka müdürü bir kişiyi herhangi bir banka için referans gösterebilir. Bu noktada bu referansı gösteren kişilerin konumları dikkate alınarak referansın derecesi değerlendirilmektedir. Aynı tema üzerinden aldığınız backlinkleri de bunun gibi değerlendirebilirsiniz. Kendi sektörlerinde belirli bir konuma ulaşmış web siteleri ise aldığınız backlink kaliteli olarak algılanabilir. Fakat sırf wp temaları aynı diye alınan backlinkler sitenize zarar vermeyecektir.

WordPress Teması Aynı Olan Sitelerden Diğerine Link Çıkışı Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X