Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1176 Görüntülenme

Benim aynı isme sahip .com. ve .net domainim var örnek yani ;

SEOhocasi.com
SEOhocasi.net

.com olan domainim şuanda 15k hit ile yoluna devam ederken .net için henüz bir şey yapmadım, farklı bir sunucu üzerinde paravan olarak kullanmak istiyorum. Örnek olarak SEOhocasi.net üzerinden SEOhocasi.com'a tanıtım yazısı niteliğinde link çıkarsam domain benzerliğinden dolayı bir problem oluşturuyor mu bu yoksa domain benzerliğinin bir önemi yok mu?

 • 1
 • 1
 • Aynı isme sahip .net domainden .com domaine link çıkışı için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   3 Eylül 2015, 11:05

   1

   Aynı isme sahip farklı uzantılı domainler için karşılıklı olarak yapılan link çıkışlarında bu durumu Google'ın fark etmesi sonucunda bu siteler için spama girme riski bulunmaktadır. Fakat sizin verdiğiniz örnek üzerinden anlatacak olursak,

   SEOhocasi.net domaini üzerinden SEOhocasi.com domainine link çıkışı yaparsanız bu durum normal bir backlink olarak algılanacağı için herhangi bir problem oluşturmayacaktır. Backlink işlemlerinde link alınan web sitelerinin de kalitesi göz önünde bulundurulmalıdır. Bu domainlerin kendine öz içerikleri ve kullanıcıları olması halinde eğer iki domainde aynı sektöre hitap ediyorsa backlink değeri normal domainlere kıyasla daha fazla olmaktadır.

  Cevapla

  Aynı isme sahip .net domainden .com domaine link çıkışı Sorusunu Cevapla