Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1280 Görüntülenme

Sorumu kısa ve basit bir hale getirmek için ilk etapta kelimeleri sembolleştireceğim.
A : Sınıf
B : Sınıf Düzeni
C : İlkokullar İçin Sınıf Düzeni

Sitenin genel konsepti A kelimesi üzerine kurulu. Lakin Google aramalarında zirveye oturulmuş olan long tail kelime ise C kelimesi. A kelimesindeki rekabet gücü yüksek olduğu için, C kelimesinden sonra ikinci hedef olarak B kelimesini, başarı elde edildikten sonra da üçüncü hedef olarak A kelimesini hedefliyoruz.

Bu strateji içerisinde:
1. Kullanıcı deneyimini amaçlı C kelimesiyle zirveye oturan page üzerinden B kelimesiyle alakalı pageye, B kelimesinde başarı sağlandıktan sonra da B kelimesinin yer aldığı pageden A kelimesine link çıkışı yapmak ve bu link çıkışlarını da titlelar üzerinden gerçekleştirmek.
2. Hem optimizasyon, hem de ikinci seviye bir kullanıcı deneyimi için C kelimesiyle alakalı pageden B ve A'ya, B kelimesindeki pageden A ve C'ye, A kelimesindeki pageden de B ve C'ye tittleları arabaşlık olarak kullanıp, çıkış yapmak

Bu iki yöntem arasından hangisini tavsiye edersiniz?

 • 1
 • 1
 • Ziyaretçi İçin Site İçi Linkleme için Yanıtlar

   Hamdi Gültekin
   Hamdi Gültekin

   22 Mayıs 2018, 13:51

   1

   ilk etapta jenerik kelimeler ile sıralama elde etmek yerine long tail üzerinden çalışma yürütmeniz en doğru tercih olmuş. İlerleyen süreçlerde 2 kelime ve jenerik kelime hedeflenmesi yapmak mümkündür.

   Kullanıcının ihtiyacını, amacını, acaba bu bilgiye de ihtiyaç duyar mı sorularına, ilgili diğer 2 sayfanızda iyi cevaplar verebiliyorsa; her 3 sayfayı da kendi içerisinde birbirlerine bağlamanızda bir sakınca yoktur.

   “İlkokullar İçin Sınıf Düzeni” sayfasında, eğer içerik kullanıcınızı “Sınıf Düzeni” sayfasında konuyla alakalı farklı bilgiler verecekse yönlendirmeniz çok doğru bir kullanıcı deneyimine neden olacaktır. “İlkokullar İçin Sınıf Düzeni” sayfanızda sadece “Sınıf Düzeni” sayfanıza değil, sitenizdeki diğer ilgili sayfalara da yönlendirebilirsiniz. Bu bağlamda konuyla alakalı birbirine takviye edebilecek tüm sayfalarınızı kendi içlerinde ilişkilendirmenizde bir sakınca yoktur.

   • A sayfası, C sayfasına ve B sayfasına ilişkilendirilebilir
   • B sayfası, A sayfasına ve D sayfası ile ilişkilendirilebilir
   • C sayfası, D sayfasına B sayfasına A sayfasına ve F sayfası ile ilişkilendirilebilir

   Yazı içerisinde kullanıcının hangi bilgiye/sayfaya ihtiyacı olduğu tespit edilerek, ilgili bir veya birden fazla sayfa ile ilişkilendirmekte bir sorun yoktur.

   https://www.seohocasi.com/soru-cevap/kullaniciyi-sayfada-tutmak-icin-neler-uygulanabilir/ ziyaret edebilirsiniz.

  Cevapla

  Ziyaretçi İçin Site İçi Linkleme Sorusunu Cevapla