Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2028 Görüntülenme

Merhabalar Hocam;

Kurumsal sitemize genellikle 250 kelimelik makalelerde 3 anahtar kelimeden link çıkışı yapıyorum. Kelime çıkışını şu şekilde yapıyorum.

Örnek çıkış: http://www.ornekdomain.com/tr/urun-adi

1) Ana domain

2) Sayfaya ait anahtar kelime çıkışı ( anahtar kelime ile aynı sayfadan)

3) Bir önceki sayfaya veya bazen rekabetli kelime ile aynı sayfadan.

Bu anahtar kelime çıkışlarımın uygun olup olmadığını açıklarsanız sevinirim.

Saygılarımla.

 • 1
 • 1
 • 250 Kelimelik Makaleden Kaç Kelimeye Link Çıkışı Yapılır? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   12 Ağustos 2015, 20:13

   1

   Merhabalar Ömer Bey;

   Makale/kelime oranı oldukça önemlidir. Günlük hayatta her şeyin fazlası zarar olduğu gibi SEO için de durum böyledir. Örneğin; 500 kelimelik makaleden 1 link çıkışı da sağlıklı olmadığı gibi 50 link çıkışı da sağlıklı olmamaktadır. Tabi ki bu sayıların belirli bir ölçüsü vardır. En ideal ölçülerde kullanılması halinde bu durumdan oldukça fazla verim alabilirsiniz.

   SEO için ideal bir makale uzunluğu 150-200 kelimelik olmalıdır. Bu makale 1 ana başlık, 1 alt başlık gibi kendi içerisinde dağılım yapılırsa daha faydalı bir işlem olacaktır. Örneğin, ana başlık H1, alt başlık h2 gibi kurgulanırsa sayfa içi heading hiyerarşisi de oluşturulmuş olur.

   Gelelim link çıkış sayısına. İdeal bir makale içerisinden (150-200 kelimelik) maksimum 3 adet link çıkışı yapmanız güncel algoritma yapılarına göre tamamen sağlıklı bir çalışma şekli olacaktır. Burada 3 adet farklı anahtar kelimeyi hedefleyebileceğiniz gibi 1 ana sayfa, 1 hedef kelime, 1 alt sayfa gibi link çıkışları da gerçekleştirebilirsiniz.

  Cevapla

  250 Kelimelik Makaleden Kaç Kelimeye Link Çıkışı Yapılır? Sorusunu Cevapla