SEO Hocası'na Sor

İlgili Makalelere İç-Dış Link Verilmesi Doğru Mudur?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Dış Link Sayısı 11 ay önce 208 Görüntülenme

Ürün sayfası, ürün açıklama kısmında SEO amaçlı ilgili makalelere iç-dış link verilmesi doğru olur mu? Zira o linkler aracılığıyla müşteri siteden çıkabilir. Sizin fikrinizi almak istiyorum. Çok teşekkürler.

İlgili Makalelere İç-Dış Link Verilmesi Doğru Mudur? için Yanıtlar

  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 15 Haziran 2020, 18:14

    Kullanıcılar ve arama motoru botları için bir sayfanın olabildiğince faydalı bilgiyi içermesi gerekmektedir. Bu doğrultuda eğer sitede yeterli içerik farklı sebeplerden dolayı yer almayacaksa ilgili sitelere yönlendirme yapılabilir. Ancak bu durum sizin de belirttiğiniz gibi sitenizi terk etme ve dolayısı ile bounce rate artışına neden olabilir. Bunun yerine farklı sitelere çok fazla link vermeyerek kullanıcıya istediği bilgiye kendi sitenizden ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Fakat çok çok daha detaylı bilgiye ulaşılması gerekiyorsa sitenizde tüm gerekli bilgilere yer verdikten sonra link vermek daha sağlıklı yöntem olabilir.

    Site içi linkleme ise ilgili sayfalarınız arasında mutlaka kullanmanız gereken bir kriter olmalıdır. Böylelikle güçlü sayfalarınızdan nispeten daha az güçlü sayfalarınızı güçlendirebilirsiniz. Ayrıca arama motoru botları sitenizi ziyaret ettiğinde sayfalar arası bağlantıları takip ederek sitenizi daha hızlı ve rahat dolaşabileceklerdir.

Cevapla

İlgili Makalelere İç-Dış Link Verilmesi Doğru Mudur? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla