Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1361 Görüntülenme

Eticaret sitemde ürünlerle ilgili özgün makaleler yazıyorum. Bu makalelerden ilgili kategorilere link çıkışı yapıyorum. En fazla 3 tane olmasına özen gösteriyorum. Makalemde ürün resimleri de paylaşıyorum bunlara da link verirsem çıkış linki sayısı artacak. Bunları nofollow ile yapsam nasıl olur? ürün resimlerine hiç link vermemeliyim? SEO açısından hangisi en doğrusu?

 • 1
 • 1
 • Site İçi No Follow Kullanımı için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   27 Mayıs 2021, 14:02

   1

   Merhabalar,
   Ürün görsellerine link vermek kişiyi ürün görselini incelerken sayfadan ayıracaktır. Bu sebepten, hemen çıkma oranlarında artış görülebilir.

   Bunun dışında iç linklere asla nofollow verilmemelidir. _BLANK yani yeni sekmede açılmamalıdır. Fakat 3 link ilkesini biraz esneterek görselin altına "ilgili ürün için" şeklinde yönlendirmeler sağlanabilir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   25 Mayıs 2018, 09:27

   1

   Nofollow ile vermiş olsanız dahil link çıkışı sayınız artış gösterecektir. Nofollow PageRank değerini etkileyen micro format yapısıdır. Fakat artık PageRank günümüzde kullanılmıyor Google sadece arka planda üzerinde hesaplamalar yapmaktadır. Bu sebeple herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

  Cevapla

  Site İçi No Follow Kullanımı Sorusunu Cevapla