Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

23 Mart 2020

yeni satın almış olduğum domain örneğin xxx.com yeni almama rağmen 2017 yılında kullanılan bir domain olduğu için benim içeriklerimden çok alakasız URL bağlantıları gözüküyor. Tarama anormalliği Etkilenen sayfa sayısı 26 bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

23 Ocak 2020

Yaklaşık 2 haftadır bir sorunum var. Google sitemi taramıyor, Google Search Console üzerinden harita gönderiyorum okunmuyor. Google Gibi Getir yapıyorum: "Canlı test sırasında URL'de dizine ekleme sorunları algılandı" hatası alıyorum hatanın içeriği şu şekilde: "URL Google Tarafından Bilinmiyor" bu sorunu kaç haftadır çözemedik gezmediğim forum sitesi kalmadı son çarem burası.

Cevaplarınızı bekliyorum.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 Ocak 2020

Şöyle bildik bilindik bir sorunum var: "Google tarafından seçilen standart URL" fakat standart sayfa http ile başlıyor. Google tarafından https olarak seçilmiş. Ama SSL yok bende. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 Temmuz 2019

Google Search Console'da 600'e yakın sayfada tarama problemi görünmekte. Bu neden kaynaklıdır? Ve nasıl çözebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

22 Haziran 2015

Merhabalar öncelikle bu ayın 17-18 arası bir tarama hatası artışı gözüme çarptı. Sitem nakliyat sitesi olmasına rağmen bu artış spor sitesi gibi hatalar vermiş. Ve bu tarama hataları hep spor üzerine oluşmuş. Şu an sitem Google'da o hatalı sorgular yüzünden olsa gerek spor başlığı ve yabancı dilde görünüyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

18 Aralık 2014

Google Search Console'da sitemin tarama hataları bölümünde verdiği uyarı sonucunda bir çok sayfanın artık kullanılmadığını görüyorum.

Bu sayfaları excel olarak indirip toplu olarak, robots.txt dosyasında disallow yapmam mı daha doğru olur, kullanılmayan yani 404 hatası döndüren sayfaları tamamını anasayfaya yönlendirmem mi daha doğru olur, yoksa bir adet 404 sayfa tasarlatıp kullanıcıları bu linkin artık geçerli olmadığı konusunda bilgilendirmem mi daha doğru olur?

Söz konusu erişim sorunu olan link sayısı binlerce olduğu için hangi işlemin daha doğru olacağı konusunda kararsız kaldım. Mesela az sayıda link olsaydı yönlendirir geçerdim fakat burada bir hata yaparsam rank değerinde oynama yapacağını düşünüyorum. Bu yüzden konu ile ilgili ayrıntılı fikirlerinizi rica ederim....

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Ağustos 2014

WordPress sitem mevcut. Google'da Yapısal Veri Test Aracı hatası alıyorum. Kullandığım temayı değiştirdim o hata gitti. Fakat kullanmak istediğim tema bu olduğu için ve içeriği ona göre ayarladığım için bunu kullanmalıyım. Sormak istediğim konu SEO'ya zararı olur mu ve nereden/nasıl düzeltebilirim. Tema düzenlemeden bulduğum 'author' yazısını kodu ile birlikte her yerden kaldırdım. Düzelmedi

Hata kodları;
Hata: Missing required field "updated".
Hata: Missing required hCard "author".

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 Mayıs 2014

Web sitemde 3.310 bulunamadı 404 hatası var Google'da indexleri silinmiş fakat Google wmtoolsda devamlı 3.310 tarama hatası var

Forumları araştırdım ama karar veremedim

Aşağıdakilerden hangisi doğru olan sizce

https://www.google.com/search?q=site:www.ornekdomain.com (404 arama motoru)

ErrorDocument 404 www.ornekdomain.com (Anasayfaya yönlendirmek)

3.310 linki tek tek veya toplu olarak silmek (Düzeltildi diye işaretlemek)

www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main aracından 3.310 linke verilen çıkışı iptal ettim, yukarıda yazdıklarım veya haricindeki yapmam gereken şey SEO açısından en güzel yol hangisi bu konuda yardımcı olur musunuz.