SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Sitemde Tarama Hataları Arttı ve Sıralamadan Düştüm.

0
Mahmut Aktaş
Mahmut Aktaş
Tarama Hataları 3 sene önce 219 Görüntülenme

Merhabalar öncelikle bu ayın 17-18 arası bir tarama hatası artışı gözüme çarptı. Sitem nakliyat sitesi olmasına rağmen bu artış spor sitesi gibi hatalar vermiş. Ve bu tarama hataları hep spor üzerine oluşmuş. Şuan sitem Googlede o hatalı sorgular yüzünden olsa gerek spor başlığı ve yabancı dilde görünüyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Sitemde Tarama Hataları Arttı ve Sıralamadan Düştüm. için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 22 Haziran 2015, 20:56

  Merhabalar,

  Google tarafından size gönderilen hata mesajında Google botlarının sitenizi tam olarak okuyamadıklarından ve sitenizde çok sayıda ulaşamadığı url kaynağı olduğundan bahsetmektedir. Google botlarının sitenizi taramasına engel olabilecek bazı yazılımsal sorunlar sitenizde mevcut olabilir. Öncelikli olarak robots.txt dosyanızı kontrol etmeli, kaynak kodlarınızda noindex-nofollow tarzı bir kod olup olmadığına bakmalısınız.

  Siteniz için tarama hataları bölümünde verilen 404 ve sayfalarınızdaki değişiklik ile ilgili olarak bunlar daha önceden kullandığınız bir temadan kaynaklanan problemler olabilir. İlgili sayfalar tam olarak silinmediği için Google botları tarafından fark edilip siteniz için indeks alınmış ve bunlar 404 hatası vermeye başlamış sayfalar olabilir. Veya siteniz saldırı uğramış ve bu saldırı sonucunda kaynak kodlarınızda bazı kodlarınız değiştirilmiş olabilir. Bu durum sonucunda title ve description hatta bazı içerikleriniz değiştiği için siteniz çeviri hatası veriyor ve sıralamadan düşmüştür.

  Bu durumu düzeltmek için öncelikle 404 veren sayfalarınızı 301 ile anasayfaya yönlendirmeli, site içeriğinizi düzeltmeli, title ve description bölümlerine gerekli ayarlamaları yapmalısınız.

Sitemde Tarama Hataları Arttı ve Sıralamadan Düştüm. Sorusunu Cevapla

Sitemde Tarama Hataları Arttı ve Sıralamadan Düştüm. ile Benzer SEO Yazıları

INSTAGRAM
add Takip Et