Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1357 Görüntülenme

Yaklaşık 2 haftadır bir sorunum var. Google sitemi taramıyor, Google Search Console üzerinden harita gönderiyorum okunmuyor. Google Gibi Getir yapıyorum: "Canlı test sırasında URL'de dizine ekleme sorunları algılandı" hatası alıyorum hatanın içeriği şu şekilde: "URL Google Tarafından Bilinmiyor" bu sorunu kaç haftadır çözemedik gezmediğim forum sitesi kalmadı son çarem burası.

Cevaplarınızı bekliyorum.

 • 1
 • 1
 • Google Sitemi Neden Taramıyor? için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   7 Mayıs 2021, 09:07

   1

   Merhabalar, yaşadığınız sorunun kaynağı genellikle robots.txt dosyanızın optimize olmamasından veya sayfalarınızda no index etiketi olmasından kaynaklı oluyor.

   Robots.txt sayfanızdan tüm arama botlarınına izin verilip verilmediğini ve sayfalarınızda no index etiketi olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer sitenizde bu ikisinden biri varsa Google sitenizi indexlemeyecektir.

   Eğer kontrol edip bir sorun bulamadaysınız hosting kaynaklı bir sorun olması muhtemel olduğundan hosting sağlayıcığınızla görüşmenizi öneririz.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   24 Mart 2020, 10:02

   1

   Canlı test, sitenizin o anki gerçek zamanlı durumunu kontrol eder. Bu sebeple dizine eklenmiş URLden farklı bir sonuç gösterebilir.

   Sitenizde/sayfanızda ve robots'da noindex ile engelleme yapılmadığından emin olmak için kontrol edin. Dizine eklendiğindeki düzenlemelerle canlı testtekiler aynı olmayabilir. Sürüm geçmişinden kontrol sağlayabilirsiniz. Ayrıca 1-2 durumda tecrübe edinmiştik, hostingle alakalı bir sorun olabilir, kontrol etmenizde fayda var.

  Cevapla

  Google Sitemi Neden Taramıyor? Sorusunu Cevapla