Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  933 Görüntülenme

yeni satın almış olduğum domain örneğin xxx.com yeni almama rağmen 2017 yılında kullanılan bir domain olduğu için benim içeriklerimden çok alakasız URL bağlantıları gözüküyor. Tarama anormalliği Etkilenen sayfa sayısı 26 bunlardan nasıl kurtulabilirim?

 • 1
 • 1
 • Tarama Anormalliği için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   26 Nisan 2021, 05:47

   1

   Tarama anormalliği = kapsam sorunları. Tarama onurmallikleri genel url sorunlarının başında gelmektedir. Tarama anormalliği görünen 26 sayfayı bireysel olarak incelemek gerekmektedir. En sık görünen sorunların başında silinen sayfalar, anlık olarak görüntülenemeyen sayfalar, kırık url ler gibi bir çok sorun peşin sıra gelmektedir. Çözüm olarak ise indexlenen ve indexlenmeyen sayfa sapılarının kontrollerinin detaylıca yapılması gerekmektedir. Screming frog gibi genel site durumunu check edebileceğiniz araçları kullanarak bu işlemleri sağlayabilirsiniz.

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   30 Haziran 2020, 15:37

   1

   Tarama anormalliği Search Console üzerinden alınan bir uyarıdır, daha önce silinen sayfaları kapsamaktadır. Yapılması gereken adımlar arasında; Search Console URL inceleme yapmak bir süre sonra URLler özelinde halen tarama anormalliği alınıyor ise URL kaldırma işlemini tekrarlayabilirsiniz, hemen ardından ise site haritanızı kontrol ederek URL'lerin haritanızda yer almadığından emin olmalısınız.

  Cevapla

  Tarama Anormalliği Sorusunu Cevapla