SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Tarama Anormalliği

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
2 sene önce 371 Görüntülenme

yeni satın almış olduğum domain örneğin xxx.com yeni almama rağmen 2017 yılında kullanılan bir domain olduğu için benim içeriklerimden çok alakasız URL bağlantıları gözüküyor. Tarama anormalliği Etkilenen sayfa sayısı 26 bunlardan nasıl kurtulabilirim?

Tarama Anormalliği için Yanıtlar

  • Cihat Murat YÜKSEL
    Cihat Murat Yüksel 26 Nisan 2021, 05:47

    Tarama anormalliği = kapsam sorunları. Tarama onurmallikleri genel url sorunlarının başında gelmektedir. Tarama anormalliği görünen 26 sayfayı bireysel olarak incelemek gerekmektedir. En sık görünen sorunların başında silinen sayfalar, anlık olarak görüntülenemeyen sayfalar, kırık url ler gibi bir çok sorun peşin sıra gelmektedir. Çözüm olarak ise indexlenen ve indexlenmeyen sayfa sapılarının kontrollerinin detaylıca yapılması gerekmektedir. Screming frog gibi genel site durumunu check edebileceğiniz araçları kullanarak bu işlemleri sağlayabilirsiniz.

  • Erhan Kolci
    Erhan Kolci 30 Haziran 2020, 15:37

    Tarama anormalliği Search Console üzerinden alınan bir uyarıdır, daha önce silinen sayfaları kapsamaktadır. Yapılması gereken adımlar arasında; Search Console URL inceleme yapmak bir süre sonra URLler özelinde halen tarama anormalliği alınıyor ise URL kaldırma işlemini tekrarlayabilirsiniz, hemen ardından ise site haritanızı kontrol ederek URL’lerin haritanızda yer almadığından emin olmalısınız.

Cevapla

Tarama Anormalliği Sorusunu Cevapla

Tarama Anormalliği ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla