SEO Fiyat Hesaplama
SEO Araçları
Diğer Araçlar
Top 10 Yazı
Top 10 Soru
Kitaplar
Top 10 Arama
Sosyal İletişim
SEO Hocası'na Sor

Manuel İşlem Kontrolü Soruları

 • Eskiden Ceza Almış Site , Nasıl Belli Olur ?
  0
  Ömer
  Ömer
  Manuel İşlem Kontrolü 17 Ekim 2015, 11:20

  Merhabalar , geçtiğimiz günlerde düşen bir domaini satın aldım. Site 1 yıl önce kullanılmış ve bir çok spam işlem yapılmış. Daha sonra 301 işlemi yapılıp başka domain’e yönlendirilmiş ve hala o site yayına devam ediyor.

  Bu düşen domain’e sistemi kurdum ve yayın hayatıma başladım. Bir sorun olur mu ? Geçmişte yaptığı spam hareketlerden bende etkilenir miyim ? Trustrank gibi şeylere ve cezalı mı diye baktım ancak cezalı olduğunu görmedim. Site cezalı mı nasıl anlarız ? Detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

  • 1 Cevap
  • 1316 Görüntülenme
  • Cevapla
 • Hit gelmesi için ne yapılmalı ?
  0
  Mustafa
  Mustafa
  Manuel İşlem Kontrolü 5 Ekim 2015, 15:30

  Merhaba benim bi sitem var ama bir türlü Google dan filan hit gelmiyor. Sitemin içeriği hack cheats crack tarzı önceden video sitelerinden hit alıyordum ama şuanda hiç bir şekilde ne izlenme alıyor nede tıklanma kaliteli sitelere backlink veriyorum ama nafile bir türlü hit gelmiyor.

  Google tamamen benim web master tarafından banladımı acaba ? Çünkü bir sitem spam yedi ama bing ve yahoo yandex taraflarından hit geldiginden dolayı bende ellemiyorum, aynen site duruyor. Web Master da aynı çatı altında olduğundan kaynaklı olabilir mi?

  Benim kafama takılan şey site acınca bile değişik webmasterlar mı kullanmamız gerek siteler için toplu şekilde barındırmamız tehlikeli mi?

  Link çarkı olayında C class ip blogu ile aynı webmaster da tanımlarsam backlink olayında sorun yaşar mıyım ?

  Biraz karışık oldu ama kusura bakmayın.

  • 1 Cevap
  • 567 Görüntülenme
  • Cevapla
 • Sıralamada Aniden Düşüş
  0
  Serhat Coşkun
  Serhat Coşkun
  Manuel İşlem Kontrolü 24 Eylül 2015, 22:08

  Merhaba,
  İsmim Serhat bir web sitem var. Google aramalarında anahtar kelimesinde 2.sayfada ilk sıradaydım ne zaman oldu bilmiyorum ama bugun kontrol ettiğimde 5. 6. sayfaya gerilediğini gördüm bunun sebebi sizce ne olabilir?
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

  • 1 Cevap
  • 687 Görüntülenme
  • Cevapla
 • Anahtar Kelimem Sıralamadan Kayboldu
  0
  Cihan Nİmsİ
  Cihan Nİmsİ
  Manuel İşlem Kontrolü 5 Eylül 2015, 14:56

  Merhabalar, rakiplerimin hepsinin footer linklerle 1. sayfaya geldiği bir sektördeyim. Bende aynı şekilde DA ve PA sı yüksek sitelerden link aldım ve anahtar kelimem yeni açtığım domainle 33. sıraya geldi birden. Ardından en önemli anahtar kelimem sıralamadan kaybolup diğer anahtar kelimeler sıralamada yerini korudu. Size sorum nasıl ana anahtar kelimemi sıralamaya sokup yükselirim ve bu bir Google bomb cezasımıdır ileride sandbox yer miyim? Teşekkürler.

  • 1 Cevap
  • 656 Görüntülenme
  • Cevapla
 • Manuel Spam Cezasından Sonra Yapılması Gerekenler
  0
  Kerem Ersoy
  Kerem Ersoy
  Manuel İşlem Kontrolü 9 Aralık 2014, 16:06

  Merhabalar,

  Benim web manuel spam cezası aldı ve sıralamada düşüş yaşamaktadır. Sıralamadan birden yok olmadı yani doğrudan düşürülmedim. Uyarıdan sonra yavaş yavaş düştüm/düşmeye devam ediyorum. Bir kere inceleme talebi gönderdim. Tabi bir çok link reddererek inceleme talebi gönderdim. Ama kalitesine inandığım bazı linkleri silmedim. Google geri bildirimde bana aşağıdaki mesajı gönderdi. Ve ben tekrar inceleme mesajı göndereceğim.

  Sitemin doğal SEO’sunun iyi olduğuna inanıyorum ama link çıkışı aşırı yaptırmışım. Bir sonraki inceleme talebim için bir çok link çıkışı reddettim. Bundan sonra nasıl bir çalışma yapmamı önerirsiniz ve inceleme talebi gönderdiğimde sorun oluştu hatasıyla karşılaşıyorum bunun nedeni nedir?

  “Google, siteadresi.com sitesinin sahibinden bir yeniden değerlendirme isteği aldı.
  Sitenize yönelik bağlantıları inceledik ve bunlardan bazılarının hâlâ kalite yönergelerimize uymadığını düşünüyoruz.
  Örnek URL’ler:
  asitesi.com/tag/steam-cab-oyunlari/
  bsitesi.com/index.php?git=lostpw
  Lütfen, yukarıda verilen örneklerle sınırlı olmamak üzere, organik olmayan tüm bağlantıları düzeltin veya kaldırın. Bu işlem, organik olmayan bağlantılar içeren sitelerin web yöneticileriyle iletişim kurmayı içerebilir.
  Sitenize yönelik kaldırılamayan bağlantılar varsa bağlantıları reddetme aracını kullanabilirsiniz. Sadece bağlantıları reddetmenin, yeniden değerlendirme isteğinin başarılı bir şekilde sonuçlanması için yeterli olmayacağını unutmayın. Mümkün olan her yerde organik olmayan bağlantıların büyük bölümünü kaldırmak için iyi niyetli bir çaba sarf edildiğini görmemiz de gerekmektedir.
  Bağlantıları kaldırmak zaman alır. Çok sayıda istek aldığımızdan ve bir sonraki yeniden değerlendirme isteğinizin başarılı olması için size daha fazla şans tanımak amacıyla, şu andan itibaren birkaç hafta süreyle bu siteden gelen başka isteği incelemeyeceğiz. Sitenize yönelik doğal olmayan geri bağlantıları kaldırmak üzere gerekli zamanı harcamanızı ve daha sonra başka bir yeniden değerlendirme isteğinde bulunmanızı öneririz.
  Sitenizin durumuyla ilgili daha kesin bilgi için Web Yöneticisi Araçları’ndaki Manuel İşlemler sayfasını ziyaret edin. Buradan, sitenizin yeniden değerlendirilmesi için tekrar istekte bulunabilirsiniz.
  Başka sorunuz varsa lütfen Web Yöneticisi Yardım Forumumuzu ziyaret edin. “

  • 1 Cevap
  • 742 Görüntülenme
  • Cevapla
 • Manuel Spam cezası iptali sonrası neler yapılmalı
  0
  Musa Aydemir
  Musa Aydemir
  Manuel İşlem Kontrolü 14 Eylül 2014, 22:41

  Merhaba ;

  Yaklaşık 4 ay önce ” sitenize doğal olmayan bağlantılar ” şeklinde bir manuel spam cezası aldım. Bulabildiğim bütün linkleri reddettim ve son talebim sonrasında iki gün sitem cezadan kurtuldu ve wm tools dan elle uygulanan ceza kalktı. Sitenin info sununda gelmesiyle birlikte anahtar kelimelerde sıralamada yer aldı ilk sayfada olduğum kelimelerde şuan 5. veya 6. sayfadan sıralamaya girdi. Sitemin tekrar eski sıralamasına kavuşması için nasıl bir çalışma yürütebilirim ve bu çalışmalara ne zaman başlamam uygun olur ? Birde 2 gündür siteye botların ziyaret etmesine rağmen içerikler sıralamaya alınmıyor bu normalmidir acaba ? 2 durum hakkında yorumunuzu ve önerileriniz rica ediyorum. Şimdiden Teşekkürler İyi Çalışmalar…

  • 1 Cevap
  • 571 Görüntülenme
  • Cevapla
Soru Sor