Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

20 Ağustos 2021

Abiye gibi bir kelimede 2 sayfanın 1. Sırasına kadar geldim ve birden bire ilk 100 den düştüm nedeni ne olabilir icerigim hızım gayet iyi anahatar Kelime yoğunluğu yüzde 2

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 Temmuz 2021

Merhaba canlandırmaya çalıştığımız bir sitemiz var. yirminci siradayken bir anda 60. sıralara geriledi. on page kısımda çoğu şeyi doğru yaptığımı düşünüyorum ama site dışında 2 büyük sıkıntı var. 1 aynı ip üzerindeki 3 farklı sitemden backlink aldım (aynı sektör) 2 yabancı bi siteden binlerce dofollow link geldi bir anda. disavow aracıyla bu backlink gelen sitelerin domainlerini yazıp yolladım ama henüz birsey düzelmiş değil. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım, benim durumumda ne yapılması gerekir sormak isterim

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Mart 2021

Merhabalar, size iki farklı konuda soru sormak istiyorum.

1. Web sitem hem Google aramalarda yanında resimler ile birlikte çıkıyordu hemde bazı anahtar kelimelerin görsellerinde ilk sıralarda yer alıyordu. 2 aylık bir süre için sitemi Search Console'dan geçici sayfa kaldırma seçenekleriyle URL'leri kaldırdım ve daha sonra tekrar aktif ettim. Google sıralamalarda eski konumuma geri döndüm ancak resimlerde ve görselerde çıkmıyorum.

2. Benimle aynı işi yapan sitelerin bazıları Google sıralamalarında altta yan yana sıralanmış kategorilerle çıkıyorlar bunu ben nasıl yapabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Şubat 2021

Merhaba, 1.5 ay önce bir site açtım ve 26 tane yazı ekledim 1,2 gün arayla bazı yazılarım search console'da tıklama aldı. Günde 1,2 tane ama bazı yazılarım gösterimlere bile girmedi. Kontrol ettiğimde dizine eklenmiş gözüküyor ama hiçbir şekilde tıklanma veya gösterim alamıyorum. Yoast SEO ne derse onu yapıyorum yanlışım nerededir ?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

25 Mart 2020

Bazı sitelerde aşağıdaki gibi ziyaretçiler satılıyor.
Kelime bazlı gönderim diyor örnek veriyorum ''xx kılıf'' diye bir anahtar kelime verdiğimiz taktirde böyle bir trafik gerçekleşirse Google bunu organik algılayıp sıralama oynamaya sebep olur mu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

18 Ekim 2019

siteme içerik giriyorum fakat o içeriğin başlığını Google'da aradığımda sitemi buluyorum fakat alakasız bir sayfa çıkıyor.  Yani, Elmada neden kurt olur? yazılı makaleyi aratıyorum "İngiltere'de trafik sağdan mı akar?" isimli makale sonucu çıkıyor.

Yukarıdakiler örnektir ama benzerlik düzeyi bu seviyede.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 Eylül 2019

Merhabalar kolay gelsin. Bazı firmaları takip ettiğimde sitesine trafik satan firmalardan trafik alarak Google'da ciddi kelimelerde iyi sonuçlar aldığını gördüm. Ama geçici süreliğine bunu yapıyorlar. 1-2 ay gibi gelip gidiyorlar.

Pop-ads gibi servisler kullanarak sadece Google servislerinden trafik çekerek sanırım. Android ve chrome tarayacısından gelen trafiği seçerek sanırım. Bu konuda bilginiz var mı acaba?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Ağustos 2019

yeni bir blog açtım blog yeni olmasına rağmen URL mi aratınca ana sayfamı ve paylaştığım içerikleri bulabiliyorum ama anahtar kelimeleri aratınca sıralamalara dahi alınmıyorum problem nedir acaba?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Temmuz 2019

web sitem görsellerde ilk sırada fakat arama sonuçlarında ilk sayfada değil bunun sebebi nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Temmuz 2019

Merhabalar, çalışma yaptığım anahtar kelimem İzmir şehrinde 1. sırada. Fakat başka şehirlerde arama sonuçlarında sıralamada görünmüyorum. Bu problemi nasıl düzeltebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 Mayıs 2019

Merhaba anasayfamda bir yazım var ve bir kelimede de ilk sayfada çıkıyorum. Ben bu yazıyı geliştirip bir kaç anahtar kelime daha eklemek istiyorum. Bu işlemi yapmak mantıklı mı? Bunu yapmak mevcut Google sıralamamı nasıl etkiler?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

24 Ocak 2019

Sitem domain adı ile arama yapıldığında sıralamalarda çıkıyor, fakat marka ismiyle aratınca çıkmıyor. Bu sorunun sebebi nedir?