SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Şehir Bazlı Sonuçlarda Sıralama Problemi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
2 sene önce 623 Görüntülenme

Merhabalar, çalışma yaptığım anahtar kelimem İzmir şehrinde 1. sırada. Fakat başka şehirlerde arama sonuçlarında sıralamada görünmüyorum. Bu problemi nasıl düzeltebilirim?

Şehir Bazlı Sonuçlarda Sıralama Problemi için Yanıtlar

 • Cihat Murat YÜKSEL
  Cihat Murat Yüksel 31 Mayıs 2021, 07:11

  Yerel SEO optimizasyonlarında en sık yapılan karşılaştığımız hata, bir bölge içerin oluşturulan içeriğin içerisindeki bölge isimlerinin değiştirilerek diğer lokasyonlar adına çoğaltılmasıdır. Bu ve benzeri durumlar söz konusu olduğundan bir kaç bölge index alacak ve diğer bölgelerin index alması durucaktır.

  SEO Hocası tarafından verilen yoruma ek olarak ise Google GEO meta etiketleri aracılığı ile yerel optimizasyon sağlarken konumu açık cihazlarda sıralama kazanmak adına etkili bir yöntem olabilmektedir.

 • Seo Hocası
  Seo Hocası 8 Nisan 2020, 19:38

  Hangi anahtar kelime özelinde bu işlemi belirttiğinizi maalesef bilemiyoruz. Ancak bazı hatalı çalışmalardan dolayı bu sorunla karşı karşıya olabilirsiniz. Yerel SEO çalışmasına yer vererek ilgili aramada listeleniyor olabilirsiniz. Yerel SEO, arama sonuçlar sayfasında coğrafi sonuçlara yer veren her türlü aramaya yerel aramalar olarak adlandırılır. Örnek verecek olursak İstanbul’da yaşayan birisi olarak Google’da “temizlik şirketi” araması yapıldığında ilk olarak karşımıza çıkan arama sonuçları ile bu aramayı başka bir şehirden gerçekleştirdiğimizde karşılaştığımız arama sonuçları farklı olacaktır. Bu yüzden yerel SEO içeriğimize göz atmanızda fayda vardır.

Cevapla

Şehir Bazlı Sonuçlarda Sıralama Problemi Sorusunu Cevapla

Şehir Bazlı Sonuçlarda Sıralama Problemi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla