Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1635 Görüntülenme

Merhabalar kolay gelsin. Bazı firmaları takip ettiğimde sitesine trafik satan firmalardan trafik alarak Google'da ciddi kelimelerde iyi sonuçlar aldığını gördüm. Ama geçici süreliğine bunu yapıyorlar. 1-2 ay gibi gelip gidiyorlar.

Pop-ads gibi servisler kullanarak sadece Google servislerinden trafik çekerek sanırım. Android ve chrome tarayacısından gelen trafiği seçerek sanırım. Bu konuda bilginiz var mı acaba?

 • 1
 • 1
 • Spam Trafik ile SEO Çalışması Yapmak için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   26 Nisan 2021, 15:16

   1

   Merhaba,

   Google, pop ads servislerini kullanmamızı onaylamamaktadır.
   Resmi Google Ölçümleme Dökümanı pop-up ve dikkat dağıtıcı reklamların sitenin düşük kalitede olduğuna bir işaret olduğunu belirtir ve bu reklam türlerinden hiç hoşlanmaz.

   SEO çalışmalarımız için her daim geçici değil kalıcı çözümler düşünmeliyiz. Kısa vadeli çözümler anlık yarar sağlarken, uzun vadeli çözümleri uygulamayı yatırım olarak düşünüp, çalışmalarımıza buna göre yön vermeliyiz.

   Çağatay GÜL
   çağatay Gül

   16 Eylül 2019, 15:15

   1

   bu tarz çalışmalar SEO açısısından uzun süreli ve faydalı çalışmalar olmamakla birlikte Google neznin de ciddi yaptırımlar alabilecek eylemlerdir.

   Bu tarz çalışmaları tercih etmemenizi ve sitenize doğal yoldan arama motoru optimizasyonu çalışması gerçekleştirmenizi öneriyorum. Sağlıklı SEO yöntemleri konusunda sitemizde yer alan yazıları okuyarak bilgi edinebilir ve sitelerinize uygulayabilirsiniz.

  Cevapla

  Spam Trafik ile SEO Çalışması Yapmak Sorusunu Cevapla