Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  1178 Görüntülenme

Merhaba, 1.5 ay önce bir site açtım ve 26 tane yazı ekledim 1,2 gün arayla bazı yazılarım search console'da tıklama aldı. Günde 1,2 tane ama bazı yazılarım gösterimlere bile girmedi. Kontrol ettiğimde dizine eklenmiş gözüküyor ama hiçbir şekilde tıklanma veya gösterim alamıyorum. Yoast SEO ne derse onu yapıyorum yanlışım nerededir ?

 • 1
 • 1
 • Bazı Yazılarım Sıralamaya Girmiyor için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   16 Temmuz 2021, 12:18

   1

   Merhaba,

   Yeni açılan web sitelerin Google arama sonuçlarından trafik alması her zaman hızlı bir şekilde gerçekleşmeyebiliyor. Sitenizin iç SEO kalitesini doğru değerlendirdiğinizden emin olmalısınız. Google’a göre herkes kendi sitesine SEO uygulayabilir. Ancak SEO uygulamalarının bir takım kuralları vardır ve tüm kurallar Yoast SEO ayarlarında belirtilmez. Yoast SEO’da bulunan yazı/sayfa SEO kriterleri kullanıcıların en faydalı şekilde içerik üretmelerine yardımcı olmak ve Google’ın talep ettiği başlık, açıklama gibi önemli değerleri doğru girmenizi sağlamaktır. Örneğin başlık oluştururken size bir karakter sayısı verir ve odak anahtar kelimenizi başlığın başında kullanmanızı ister. Ancak bu kriterleri sağlamış olmanız mükemmel bir başlık kullandığınız anlamına gelmez.Google, web sayfalarının başlıklarının benzersiz ve özgün olmasını ister. Rakiplerinizle aynı konuda bir içerik üretirken arama sonuçlarında zaten var olan bir başlığı kullanıyorsanız Google bu web sayfanızı sizin tahmin ettiğiniz şekilde yükseltmez. Her şeyden önce kullanıcılar için yaratıcı bir içerik üretmenizi bekleyen Google, zaten rakiplerinizde var olan ve trafik alıp kullanıcıya gerekli bilgiyi sunan bir içerik yerine neden sizin web sayfanızı yükseltsin? Bunu düşünmelisiniz. Kullanıcıya daha faydalı bir içerik üretmediğiniz sürece, arama sonuçlarında yükselmek için Yoast SEO kriterlerini yerine getirmek tek başına işe yaramaz. Teknik SEO ve içerik bakımından gerekli özellikleri doğru barındıran bir içerik ürettiğinizde de arama sonuçlarında bunun takdir edilmesi için biraz zaman tanımalısınız.

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   21 Nisan 2021, 14:10

   1

   Merhabalar, aslında bir sayfa Search Console'da dizine eklendi şeklinde gözüküyorsa otomatik olarak sıralama da almış oluyor. Fakat bu sıralama kimi zaman çok aşağıda olduğu için arama yapan kullanıcılar yazınızı göremiyor. Bazı yazılarınızın görüntülenme ve tıklanma alması yazılarınızın hitap ettiği kelimelerdeki rekabetin az olduğunu gösteriyor. Bazı yazılarınızda sıralama alamamınız sebebi içeriklerininiz SEO açısından optimize olmadığından da kaynaklandığı için profesyonel destek almak tıklanma sayılarınızı arttıracaktır. Yardım almak için SEO Fiyatları sayfasını ziyaret etmenizi öneririm.

  Cevapla

  Bazı Yazılarım Sıralamaya Girmiyor Sorusunu Cevapla