Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1790 Görüntülenme

web sitem görsellerde ilk sırada fakat arama sonuçlarında ilk sayfada değil bunun sebebi nedir?

 • 1
 • 1
 • Görseller ve Arama Kısmındaki Sıralama Neden Farklı? için Yanıtlar

   Fatih Erdi
   Fatih Erdi

   31 Temmuz 2019, 17:08

   1

   Yakın zamanda SERP'lere baktıysanız, özellikli parçacıkların biraz değiştiğini fark etmiş olabilirsiniz. Oysa daha önce, featured snippets ile sıfırıncı sırada listelendiyseniz, resim sitenizden çekilir - Şimdi büyük olasılıkla resim Google Görseller aramasında 1 numaradaki görüntüden çekilir.
   Google’daki resimleri sıralamak bir Youtube videosunu sıralamaya çok benzer. Aslında, görüntüleri sıralamak daha kolaydır çünkü rekabet daha düşüktür (pek çok insan kasıtlı olarak görsel sıralamayı hedeflememektedir). Görüntüyü sıralama adımları…
   1) Alt metin : Resmin alt metninin, sıralamayı hedeflediğiniz kısmi eşlemeli bir anahtar kelime ile eşleşmesi veya olması gerekir.
   2) İçerik : Resminizin bulunduğu içeriğin, hedef anahtar kelimenizle yakından ilişkili olması gerekir.
   3) Yetki : Bu, sıralamaya çalıştığınız anahtar kelimenin rekabet gücü ile ilgilidir.
   4) Sendikasyon : Resminizi alın ve tüm resim paylaşım web sitelerine dağıtın. Buna Flickr, Google Picassa ve diğerleri de dahildir. Orijinal görüntüye bağlantı verin.
   5) Görsele akış alın : Bir Youtube videosu sıralamak istemeniz gibi, bir kaç PBN sitesine gömün. Embed'ın hosting web sitesi resim kaynak kodunu çıkış noktası olarak gösterdiğinden emin olun.

  Cevapla

  Görseller ve Arama Kısmındaki Sıralama Neden Farklı? Sorusunu Cevapla