Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 sene önce  |  813 Görüntülenme

Merhaba canlandırmaya çalıştığımız bir sitemiz var. yirminci siradayken bir anda 60. sıralara geriledi. on page kısımda çoğu şeyi doğru yaptığımı düşünüyorum ama site dışında 2 büyük sıkıntı var. 1 aynı ip üzerindeki 3 farklı sitemden backlink aldım (aynı sektör) 2 yabancı bi siteden binlerce dofollow link geldi bir anda. disavow aracıyla bu backlink gelen sitelerin domainlerini yazıp yolladım ama henüz birsey düzelmiş değil. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım, benim durumumda ne yapılması gerekir sormak isterim

 • 1
 • 1
 • Serp Son Sıraya Düştüm için Yanıtlar

   Eren Kartav
   Eren Kartav

   25 Ocak 2022, 13:21

   1

   Merhaba,
   Backlink alırken dikkat etmeniz gereken birkaç durum var. Bunlardan bazıları backlink aldığınız web sitesinin güvenli olup olmayışı. Backlink aldığınız web sitesinde yapılan her negatif-pozitif olay sizi de etkilemektedir.
   İkinci hatanız ise aniden normal trafiğin üstünde Dofollow link almanız. Web sitesinin ortalama trafik değerinin çok çok üzerinden gelen bağlantılar sizi spama düşürür ve sıralama sonuçlarınıza doğrudan negatif etki eder. Backlinkleri parçalara bölerek almanız daha yararlı olacaktır. Bir diğer hatanız ise hepsinin Dofollow olmasıdır. Backlinkerlinizde Dofollow-Nofollow dengesini kurmanız önemlidir.
   Backlink hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu yazıyı okuyabilirsiniz.
   https://www.seohocasi.com/backlink-nedir/

  Cevapla

  Serp Son Sıraya Düştüm Sorusunu Cevapla