Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Şubat 2021

Merhaba, 3 yıldır yaklaşık olarak 400 ün üzerinde Türkçe içerik yazdığımız .com uzantılı websitemizde /EN subdomaini üzerinden de İngilizce içeriklerimizi 2 yıldır yazmaya devam ediyoruz. Şuanki amacımız anasayfadaki Türkçe içerikleri durdurup tamamen İngilizce olarak devam etmek, bu anlamda sitenin anasayfasının İngilizce olarak gözükmesini ip yönlendirmeleri ile sağlayabiliriz ama esas sorum şu; eğer .com üzerindeki Türkçe içeriklerin üzerine İngilizce içerik paylaşmaya başlarsak bunun SEO açısından negatif yönleri nelerdir? Ayrıca böyle bir major değişiklik olduğunda Google'ın yıllardır TR olarak tanımladığı sitemizi EN olarak kabul etmesi ve indexlemesi ne kadar zaman alır.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Aralık 2017

Xx. Com/tr adresinde ve tr.Xx.com adresinde Türkçe site WordPress allinoneseo var
Xx.com adresinde ise İngilizce versiyonu mevcut
Yy kelimesinde ilk sıraya çıkmak istiyoruz ne yapmamız gerek.
Şuanda 60. Sırada. 5 haneli bir domain ve domain de yy kelimesi yok kendine has özgün şirket ismi mevcut.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 Eylül 2015

Sitemize bir işlem motoru yaptırdık java ile. Şimdi sitemizi 5 farklı dile tercüme ettiriyoruz. Bu tip scriptlerin yada java uygulamalarının sadece görünür kısımları haricinde kodlarının da tercüme edilmesi gerekir mi?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

20 Haziran 2015

öncelikle cevabınız benim için önemli.
Örnek vererek sorumu sorayım. Bir yemek sitemiz var diyelim, Türkçe olarak yemek tarifini özgün şekilde yazdık. Bu tarifi çeviri aracılığı ile veya doğru şekilde farklı dillere çevirip aynı sitede yayınlamak spam olarak algılanır mı?
Cevabınız için şimdiden teşekkürler..

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Aralık 2014

İngilizce site açarak bir ürün satışı gerçekleştireceğim ama bilgim yok sizin bildiğiniz İngilizce site+SEO+tasarım yapabilir misiniz ekip olarak veya bildiğiniz güvenilir bir yer var mıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 Ekim 2014

İngilizce içerikli site açmak istiyorum, dikkat etmem gerekenler nelerdir? İçerik girdiğimde normal olarak hit gelir mi? Yoksa İngilizce kullananlara hitap etmek için belli ayarlar gerekiyor mu? Blogger'da İngilizce açsam aramalarda çıkması için herhangi düzenleme gerekir mi? Hostingde lokasyonun bir önemi var mı?

Teşekkürler...

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

26 Ağustos 2014

Kolay gelsin. Bayan üzerine bir site açmak istiyorum. Türkçe site için ayırdığım bütçem 500TL bu paranın içinde SEO Hocası SEO Danışmanlığı paketinde bulunmakta. Fakat kafamı kurcalayan bir kaç adet soru var.

Bu bütçeye İngilizce makale yazdırıp İngilizce bir site açsam hit ve getiri bakımından Türkçe oranla daha iyi olacağını düşündüm. Fakat İngilizce bir siteye nasıl SEO yapılır hiçbir fikrim yok. İngilizce SEO konusunda güvenebileceğim bir firma yok. Acaba SEO Hocasının İngilizce siteler için uyguladığı SEO paketi var mı? Varsa ücreti ne kadar? Eğer yoksa İngilizce siteler için SEO yöntemlerini anlatır mısınız