Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 sene önce  |  922 Görüntülenme

Merhaba, 3 yıldır yaklaşık olarak 400 ün üzerinde Türkçe içerik yazdığımız .com uzantılı websitemizde /EN subdomaini üzerinden de İngilizce içeriklerimizi 2 yıldır yazmaya devam ediyoruz. Şuanki amacımız anasayfadaki Türkçe içerikleri durdurup tamamen İngilizce olarak devam etmek, bu anlamda sitenin anasayfasının İngilizce olarak gözükmesini ip yönlendirmeleri ile sağlayabiliriz ama esas sorum şu; eğer .com üzerindeki Türkçe içeriklerin üzerine İngilizce içerik paylaşmaya başlarsak bunun SEO açısından negatif yönleri nelerdir? Ayrıca böyle bir major değişiklik olduğunda Google'ın yıllardır TR olarak tanımladığı sitemizi EN olarak kabul etmesi ve indexlemesi ne kadar zaman alır.

 • 1
 • 1
 • Dil Değişikliğini Google Ne Zaman Algılar? için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   28 Mayıs 2021, 23:40

   1

   Merhabalar,

   Öncelikle web sitenizde bulunan Türkçe içerikleri silmemenizi tavsiye ederiz. İçerik silinmeleri sonrası index kaybı yaşamanız muhtemeldir. Akabinde organik trafiğinizde kayıp yaşayabilir, sitenizin otoritesinde düşüş yaşayabilirsiniz.

   Sitenizde bulunan çift dil yapıyı Google arama motoru doğru şekilde tespit etmesi için hreflang etiketi kullanmanızı önerebilirim.

   Detaylı olarak hreflang etiki kullanımı için https://www.seohocasi.com/hreflang-kullanim-rehberi/ rehberimizi ziyaret edebilirsiniz.

  Cevapla

  Dil Değişikliğini Google Ne Zaman Algılar? Sorusunu Cevapla