SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Çok Dilli Sitelerde Kod Çevirisi

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 820 Görüntülenme

Sitemize bir işlem motoru yaptırdık java ile. Şimdi sitemizi 5 farklı dile tercüme ettiriyoruz. Bu tip scriptlerin yada java uygulamalarının sadece görünür kısımları haricinde kodlarının da tercüme edilmesi gerekir mi?

Çok Dilli Sitelerde Kod Çevirisi için Yanıtlar

  • Atalay Sidar
    Atalay Sidar 3 Eylül 2015, 21:39

    Google botları web sitelerinin içeriklerini tararken kullanıcıların okuyabildiği alanları yani ekrana bastırılan bölümleri daha çok dikkate almaktadır. Neticede Google botları bir web sitesini kullanıcı gözüyle değerlendirip buna göre bir değer puanı verirler. Bu gibi sebeplerden ötürü kaynak kodda Google botlarına gösterilip kullanıcı tarafında kullanıcılardan gizlenen içerikler Google tarafından fark edildiği zaman o web sitesine gerekli cezai işlem uygulanmaktadır.

    Çok dilli web sitelerinde içeriklerin tercüme edilmesi işlemi gayet yerinde ve yeterli bir işlemdir. Aynı şekilde site içerisinde kullanılan scriptlerin veya class isimlerinin de yani kodsal alandaki yapının da tercüme edilmesine gerek yoktur. Bu tamamen webmaster’ın insiyatifindedir. Dikkat etmeniz gereken tek nokta ilgili scriptin içerik kısmının sadece Google botlarına görünecek şekilde değil, kullanıcı taraflı düşünülerek sitede uygun yerlerde gösterilmesidir.

Cevapla

Çok Dilli Sitelerde Kod Çevirisi Sorusunu Cevapla

Çok Dilli Sitelerde Kod Çevirisi ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla