Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Nisan 2022

İyi günler,
Seo yaptığımız site bir kaç hafta da bir kısa süreliğine 503 hatası verip tekrardan açılıyor. benim sorum bu hatayı ortadan nasıl kaldırabilirim. aynı zamanda bu hata anahtar kelimelerde sitemin sıralamasını düşürür mü?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 Şubat 2022

Merhaba,

Sitemde kullandığım siteadi.Com/yonlendir/123(id) şeklinde bir yönlendirme yapım var.

Tam olarak şöyle çalışıyor: siteadi.Com/yonlendir/123 linkine tıklandığı anda x sitesine yönleniyor. google consol'da "yönlendirmeli sayfa" olarak gösteriyor. seo programları ile linkleri tarattığımda "302 moved temporarily" olarak görünüyor.

Sorum şu: bu yönlendirme linklerini indexlememeli miyim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

5 Temmuz 2021

Merhabalar, 1 hafta öncesine kadar sitemin anasayfası Google üzerinde 8. sırada https:// şeklinde çıkıyorken, şu an sitem sıralamadan kaybolmuş durumda. site: olarak arattığımda http:// olan adresi çıkıyor. Search Console da https ile başlayan site adresimi sorguladığımda URL Google'da yok diyor, fakat http olanına var diyor. Benim istediğim SSL olan versiyonunu index alması, bunun için ne yapabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

31 Ağustos 2020

WordPress sistemi kullanıyorum. Bazı adresler var 404 vermiyor ya boş gözüküyor ya da başka bir yere yönlendiriliyor. Ben bir URL'yi 404 olarak yönlendirmek istiyorum. Bu işlemi nasıl yapabilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 Ocak 2020

403 hatası almaktayım. Bu hatadan nasıl kurtulmam gerektiğini bilmiyorum. HTTP Hatası: 403 nasıl düzeltilir? Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

30 Temmuz 2018

Kurumsal internet sitemde 202 adet Url hatası aldım. Linkler çalışmıyor, bunu nasıl düzeltebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

17 Nisan 2018

3 yıldır aktif olan bir ilan sistemim mevcut. Sistemde her şey çok güzel ilerliyor fakat bazı ufak problemler yaşıyoruz. Örneğin; silinen veya süresi dolmuş ilanlar SEO açısından bir sorun teşkil etmemesi için ne yapılmalıdır?

a) İlan yayından kaldırıldığında 404 olarak anasayfaya yönlendirmeli.
b) İlan meta taglar ile Google noindex, nofollow etiketi yerleştirerek Google ye artık takip etme demeli.
c) İlan süresi dolmuş bir şekilde yayında kalmalı ve o sayfaya ulaşanlar yayın süresinin dolduğunu görüp ilgili ilanlara yönlendirilmeli.

Şimdi yukarıda ki bu seçeneklerin her biri ayrı bir sorun içeriyor.

Örneğin (A) şıkkını yaptığımızda Google Search Console'da Tarama hataları sayısı yükseliyor, artık o link olmadığından "bulunamadı" olarak hata gösteriliyor.

(B) şıkkını yaptığımızda ise ilgili ilan ilk sayfa veya ilk sırada ise o ilandan gelen kullanıcıları kaybetmiş oluyoruz ve sürekli ilk sayfa ilanlarımız yayından kalkmış oluyor. Buda hit kaybına yol açıyor.

(C) şıkkını yaptığımızda ise kullanıcıların spam veya aynı açıklamaları yazmış olduğu ilanları kopya içerik olarak algılanıyor. Örneğin bir firma ilanına ait kendi firması ile ilgili bir açıklama yazmış. Misal "Türkiyenin bir numaları .... firmasından alışveriş yapmak ayrıcalıktır, bizi .... sebeplerden tercih edin vs vs.". İlan sahibine ait 20 adet ilan varsa hepsine de aynı açıklamayı yazmış. Bizim için en büyük sorunlardan biri ise bu.

Bu yüzden izlenecek yol açısından çok çıkmazdayım diyebilirim. Bu durumda en doğru hareket ne olurdu?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 Nisan 2018

500 Internal Server Error hatası neden kaynaklıdır ve nasıl sorun çözülür?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

21 Ağustos 2014

Eskiden E-ticaret sitesi olarak kullandığım web sitemi şu anda farklı bir arayüzde WordPress olarak kullanıyorum SEO ultimate eklentisini kullanıyorum ve sürekli eski web sitemde bulunan linklerden 404 hatası alıyorum ne yapmam gerekir?