SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Bu 500 Internal Server Error Hatası

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
4 sene önce 692 Görüntülenme

500 Internal Server Error hatası neden kaynaklıdır ve nasıl sorun çözülür?

Bu 500 Internal Server Error Hatası için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 21 Nisan 2021, 16:17

  Merhaba,

  500 durum kodu, sunucuya bağlı olan problemlerden dolayı karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla bu sorun sitemize gelen ziyaretçilerden kaynaklı değildir ve web sitenin yazılım sahibi ya da bağlı olduğu sunucu yönetimi tarafından çözülmesi gereken bir problemdir.

  – Bu sorunun çözümüne geçmek için öncelikle mutlaka sitenizi yedeklemelisiniz. Yedekleme işlemini FTP kullanarak ya da WordPress’in eklentilerinden yardım alarak kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  – Ardından yeni bir .htaccess dosyası oluşturmalısınız. Eğer WordPress kullanıcısıysanız, kök dosyanızı açın. Karşınıza çıkan “wp-admin ve wp-content” klasörlerinden “.htaccess” dosyanızı bulun ve adını “.htaccess.bak” olarak değiştirerek silin. Bu işlemden sonra yeni bir .htaccess dosyası oluşturmanız gerekmektedir. Ardından ayarlar kısmında “permalinks” kısmına giderek değişiklikleri kaydedin.

  – PHP bellek limitinizi arttırmayı deneyin. PHP bellek limitinizi kullandığınız hosting firmasından seçtiğiniz paket belirlemektedir. Belleğin yetersiz kalması durumunda, 500 durum koduna sahip hata alabilmektesiniz.

  Tüm bu çözümler eğer sonuç vermediyse, soruna sebep olan bir eklentiniz var demektir.
  Tüm eklentilerinizi kaldırın, sonrasında tek tek tekrar eklemeye başlayın. Bu şekilde hangi eklentinin sorun yarattığını tespit etmiş olacaksınız.

Cevapla

Bu 500 Internal Server Error Hatası Sorusunu Cevapla

Bu 500 Internal Server Error Hatası ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla