SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

E-Ticaret Sitemi WordPress’e Çevirdim 404 Hatası Alıyorum

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 844 Görüntülenme

Eskiden E-ticaret sitesi olarak kullandığım web sitemi şu anda farklı bir arayüzde WordPress olarak kullanıyorum SEO ultimate eklentisini kullanıyorum ve sürekli eski web sitemde bulunan linklerden 404 hatası alıyorum ne yapmam gerekir?

E-Ticaret Sitemi WordPress’e Çevirdim 404 Hatası Alıyorum için Yanıtlar

 • Cihat Murat YÜKSEL
  Cihat Murat Yüksel 31 Mayıs 2021, 01:23

  Merhabalar, web sitelerinde page-post-category-tag-product vb. klasik yapılar mevcuttur. Muhtemelen wordpress geçişi sırasında bu yapılardan birinin url entegrasyonunda sıkıntı olabilir. Htaccess üzerinden yönlendirmeleri sağlayabilirsiniz.

  Bu işlemi sağladıktan sonra Google Search Console üzerindeki kapsam sorunlarını doğrulamanız gerekmektedir. Ulaşılamayan sayfaların 404 sayfa tasarımında ve no-index olarak metalardan işaretlenmiş olması gerekmektedir.

 • admin
  Admin 21 Ağustos 2014, 20:45

  Sitenizin yazılımını değiştirdiğiniz zamanda doğal olarak sitenizde yapı bozukluğu olacak ve çok sayfanız 404’e düşecektir, bu olağan bir durumdur. Sitenizi taşımadan önce bu sayfaları doğru bir şekilde planlayıp 301 redirect yapmanız gerekirdi.

  Bu durumda 404 olan bağlantıların “hiç birini” istemiyorsanız Google uyardıkça düzeltildi olarak işaretleyip sileceksiniz. Diğer durumlarda da herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Eğer o ürün sayfalarından ziyaretçi kazanıyorsanız 301 bağlantıları ile doğru bir şekilde düzenlemeniz gereklidir.

Cevapla

E-Ticaret Sitemi WordPress’e Çevirdim 404 Hatası Alıyorum Sorusunu Cevapla

E-Ticaret Sitemi WordPress’e Çevirdim 404 Hatası Alıyorum ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla