Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

16 Mayıs 2018

Sitemde yazı olarak bulunan bir içeriği silip ardından Google'dan kaldırıp daha sonra aynı içeriği bir sayfadaki içeriğin sonunda eklesem değişiklik yapmadan. Kopya olarak geçer mi? Yoksa site içinde olduğu için kopya olmaz mı? Bunu nasıl çözebilirim?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

27 Kasım 2017

Eski, serp'te elle tutulur seviyede olmayan içeriği iyileştirmek mi yoksa farklı URL'ye sahip yeni içerik oluşturmak mı daha faydalı olur?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 Kasım 2017

Selam,

Web sitem yaklaşık 8 yıllık. Bu 8 yılda girdiğim içerik sayısıysa 6 bin civarında. Geçtiğimiz mart ayında Fred güncellemesiyle birlikte kademeli bir düşüş yaşadım. Önce backlinkleri analiz ettikten sonra disavow işlemini yaptım. Hit biraz yükseldi, ancak eski seviyesinde değil. Bunun üzerine içeriğe yöneldim, ilk 4-5 yılda girdiğim içeriklere konuyla ilgili açıklama girmeden, resimlerle konuyla ilgili bilgi vermiştim (galeri sitesi değil, dosya sitesi). Bu şekilde yaklaşık 3 bin içerik bulunuyor. Birçoğundan hit alıyordum, ancak artık alamıyorum desem yeridir. Birinci sayfadan, ikinci ve üçüncü sayfalara düştü birçoğu.

Bu sayfaların Google Fred güncellemesinden etkilendiğini söyleyebilir miyiz?
Bu sayfalara noindex etiketini eklemek, sitenin diğer açıklamaya sahip dolu bilgi veren sayfalarını yükseltir mi?

Teşekkürler.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

17 Ekim 2015

dekoratif ürünler üreten ve satışını yapan bir web sitemiz var. Sitemiz 2 yıllık bir site. Tamamen özgün içerik olmasına ve gerekli alt yapı SEO çalışmalarını yapmamıza rağmen sıralamada yükselemiyoruz. Google both her gün sitemizi ziyaret ediyor. Ancak pek bir şey değişmiyor. Her gün ürün sayfalarına yeni içerikler ekliyoruz. Ufak da olsa bir Google Ads bütçemiz var. Ancak yine de bu kadar özgün içeriğe sahip bir siteyi sıralamada istediğimiz yere getiremiyoruz. Bilerek rekabeti düşük olan kelimelerin üzerine gittik ancak yine de tam verim alamadım.

Başlıklar, meta açıklamaları v.s gibi başlıca konulardan SEO'ya uygun metinler yazıyoruz ancak pek etkili olmuyor. Bir yerde tıkandık kaldık. Resimlerle SEO çalışmalarında daha iyiyiz. Ancak URL sıralamasında istediğimiz yerde değiliz.

1 Ay içerisinde içeriklerle ilgili yoğun bir değişiklik yaptık, eskiden yaptığımız hataları düzelttik. Şimdi yeni yeni değişimler olmaya başladı. Ancak rekabeti düşük olan kelimeler için bu kadar beklemeye gerek var mı? Bu değilse de acaba bir şey mi kaçırıyoruz bilemiyorum?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

14 Eylül 2015

Merhaba

E Ticaret sitelerimizde yüzlerce ürün var her ürüne özgün meta açıklama ve ürün detay açıklaması giriyorum. Açıklamalar içinde ürün ismini 2 kere geçiriyorum, ürün isimleri genelde 35-40 karakter arası. Yazdığım ürün detay açıklamaları 270 meta açıklamarda 160-170 karakter arası sizce ürün isimlerini 2 kere geçirmeye devam mı edeyim yoksa farklı bir yol mu izleyeyim

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 Eylül 2015

Sitemde şöyle bir sorunum var. Google 'da site adımı arattığımda ilk sırada değil de 5. sırada çıkmaktadır. Ayrıca anasayfa URL'si değil, en fazla hit alan alt sayfam Google'da görünmektedir. Ana sayfamın Google aramasında çıkmama sebebi sizce nedir?

Ayrıca aramalarda ilk sırada çıkan Facebook sayfamın uzantısındaki adı değiştirdim
Ve artık ilk sırada değil, normal sıralamada bile çıkmıyor.
Google uzantılara karşı bu kadar duyarlı mı?

Facebook sayfam direkt aranan kelimede olmasına rağmen artık aramada çıkmayacak mı?

Ayrıca Google Search Console'da engellenen kaynaklar kısmında ana sayfam yer alıyor.

Açıkcası cidden Google neden böyle davranıyor çözemedim. Sorularım bunlardır.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

18 Kasım 2014

Müzik sitem var ve müzik sitemde normalde bot aracılığı ile Youtube üzerinden müzik çekerek kendi sitemde yayınlıyorum. Sitemde herhangi bir sorun yok fakat sitem sunucu değiştirdikten sonra sıralaması değişti, ondan ziyade dün akşam ise böyle bir sorunla karşılaştım.
Katma değeri düşük olan veya hiç değer katmayan boş içerik diyor.
Ne yapmam gerekiyor ve bu sorundan nasıl kurtulabilirim?