Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2586 Görüntülenme

Merhaba

E Ticaret sitelerimizde yüzlerce ürün var her ürüne özgün meta açıklama ve ürün detay açıklaması giriyorum. Açıklamalar içinde ürün ismini 2 kere geçiriyorum, ürün isimleri genelde 35-40 karakter arası. Yazdığım ürün detay açıklamaları 270 meta açıklamarda 160-170 karakter arası sizce ürün isimlerini 2 kere geçirmeye devam mı edeyim yoksa farklı bir yol mu izleyeyim

 • 1
 • 1
 • SEO İçin Ürün Açıklamaları Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   14 Eylül 2015, 20:16

   1

   Title ve Description bölümlerinde Google'ın gösterdiği belirli bir karakter sınırlaması vardır. Title için 70 karakter, Description için 160 karakter üst limittir. Bu limitin üzerinde yazdığınız metinler arama sonuçlarında kullanıcılara gösterilmez. Bu alanlarda kullanacağınız anahtar kelime, site içi SEO uyumunu sağlamanız için önemlidir. Özellikle URLdeki anahtar kelime, title - description - H1 etiketi ve site içerisindeki anahtar kelime yoğunluğu ile birlikte tam bir ideal uyum yakalayabilirsiniz.

   Title ve description etiketleri için üst limiti aşmamanızı tavsiye ederim. Sayfa içerisinde kullandığınız makalelerde ise anahtar kelime yoğunluğunu %2 oranınıda tutmaya çalışmalısınız. Örnek olarak 200 kelimelik bir makale içerisinde 4 adet anahtar kelime kullanmalısınız.

  Cevapla

  SEO İçin Ürün Açıklamaları Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla