Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1316 Görüntülenme

Yeni açılmış veya açılacak olan bir sitede SEO çalışmalarına ne zaman başlanmalıdır? Bir site açacağım ve her şey tam tekmil olsun istiyorum. Hatasız, içerikler özgün olucak coğu yerde yeni siteye SEO yapılmaz diyorlar. Bu konuda bilgi almak istiyorum.

 • 1
 • 1
 • Yeni Siteye SEO Çalışması Zamanı için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   23 Temmuz 2015, 14:45

   1

   Yeni açılmış web sitelerine direkt olarak site dışı SEO çalışmaları yapmak çok uygun olmamaktadır. Bu noktada öncelikle site içi SEO çalışmaları yapılması tavsiye edilir. Hatta mümkünse site yayına çıkmadan önce site içi SEO kriterlerine göre incelenip eksiklikleri giderildikten sonra yayına alınması, Google tarafında daha hızlı sonuçlar almasına yol açabilmekte. Web sitelerinin Google gözünde gelişim süreçlerini bir bebeğim büyüyüp gelişip popüler olma sürecine göre kıyaslayabilirsiniz. Site dışı SEO çalışmalarında göstereceğiniz agresif tavırlar yeni açılan bu web sitesini direkt olarak cezaya sokabilmektedir. Bu yüzden daha temkinli davranmalısınız.

   Backlink alma eğriniz grafiksel olarak 45 derecelik bir açıda olmalı, düzenli olarak sitenizi içerik ile besleyip düzenli backlink alımları yapmalısınız. Hatta ilk başlarda backlink çalışmalarından ziyade sosyal medya kanallarını etkili kullanarak hem kendiniz, hem de kullanıcılarınızın sitenize ait olan linkleri paylaşmasını sağlamanız web sitenizi daha sağlam bir SEO alt yapısı üzerine inşa etmeniz demektir. Yapılan çalışmalar sadece bu güne özel değil, gelecek planlaması da yapılarak kurgulanmalıdır. SEO çalışmalarında doğallık ve kalıcılık son derece önemlidir.
   Yeni açılan site için seo çalışması hakkında farklı sorular için hemen tıklayabilirsiniz.

  Cevapla

  Yeni Siteye SEO Çalışması Zamanı Sorusunu Cevapla