SEO Fiyat Hesaplama

Temanızı Geliştirmek İçin Kullanılabileceğiniz 10 Eklenti

Blogunuzu kurdunuz, temanızı seçtiniz ve tema basit mi geldi? Temanızı geliştirmek için illa ki tema yazarı olmanız gerekmiyor. Bunun için aşağıda gösterdiğimiz eklentileri kullanabilirsiniz. Hiç bir şey bilmeden, temanızı istediğiniz gibi geliştirebilirsiniz. Bu eklentiler ile daha güzel görünen ve daha kullanışlı temalar sizleri bekliyor!

(Eklentiyi indir ile sunduğumuz linkler, eklenti yapımcısının yada wordpress.org'daki eklenti sayfasının linkleridir, tamamen güvenilirdir...)

Paginator

Paginator or Paginator 3000 eklentisi ile, sitenizdeki sayfaları sıralayabilirsiniz. Konuyu daha da açmak gerekirse, sitenizde bir kategoride yazdığınız yazılar belirli sayıdan sonra taşmaktadır. Diğer sayfalara geçmek içim Önceki sayfa, Sonraki sayfa butonlarına tıklamanız gerekmektedir. Bu eklenti ile tüm sayfalara tek sayfadan ulaşabilirsiniz. Kaydırma çubuğu ile tüm sayfalar görüntülenir ve istediğiniz sayfaya direk erişebilirsiniz.

Freebie Images

Freebie images eklentisi de, her sitede olması gereken eklentilerden bir tanesi. Bu eklentiyi sitenize yüklediğiniz taktirde site ziyaretçileri, sitenizdeki resimler arasından istediğini kolay bir şekilde arayıp bulabilecekler. Yukarıdaki resimden de anlaşılacağı gibi resim aramaları yapılırken gelişmiş arama bölümüde mevcut. Bu özellik sayesinde resim aratırken resmin yatay/dikey olması veya resmin türünüde (Flash, Vektör v.s..) belirtilerek sadece o kriterlerde arama yapabilirler. Resim ile ilgili wordpress sitesi olanlar için ideal bir eklenti.

Category and page icons

Sitenizde görselliğe önem veriyorsanız tam size göre bir eklenti. Her ziyaretçi, girdiği sitenin görselliğine önem verir. Bu da sitenizi takip etmesini sağlar. Category and page icons eklentisi ile sitenizde bulunan tüm kategorilerinizin ve sayfalarınızın başına küçük resim, diğer adıyla icon eklemenizi sağlıyor.

Login With Ajax

Eğer sitenizde üyeliğe önem veriyorsanız bu eklentiyi kurmanız şart. Ziyaretçiler sitede hıza da çok önem vermektedir. Ajax login sistemi ile sayfayı yeniletmeden ziyaretçilerinize hızlı bir giriş olanağı sağlayabilirsiniz. Ajax sistemini biraz daha açmak gerekirse, ajax ile ziyaretçileriniz tek tık ile işlemi uygulayabilir. Ajax login eklentisi ile ziyaretçileriniz kullanıcı adı ve şifresini girip, giriş (log in) butonuna bastıklarında anında giriş yapabilirler.

Attachments

Sitenizdeki yazılarınızda indirilebilir dosyalar eklemek istermisiniz? Bu eklenti ile yazılara eklediğiniz eklentileri indirilebilir şekile getirebiliyorsunuz. Yani, yazıya eklediğiniz tüm eklentiler, okurlar tarafından indirilebiliyor. Sık sık indirilebilir yazılar yazıyorsanız, bu eklenti tam size göre!

WP Content Slideshow

Haber sitelerinde sıkça gördüğümüz özelliklerden bir tanesi: Slideshow, yani diğer adıyla Manşet eklentisi. Bu eklentiyi temanıza entegre ettiğiniz taktirde, yazdığınız son yazılar manşet gibi sitede görüntülecek. Eğer yazılarınıza resim eklerseniz, üstteki resimde gördüğünüz gibi yazıdaki resimlerde görüntüleniyor. Gayet güzel ve kullanışlı bir eklenti.

Drag To Share

Sitenizdeki yazıların, ziyaretçiler tarafından sosyal medyalarda (Facebook, Twitter v.s.) paylaşılmalarını istiyorsanız daha fazla vakit kaybetmeden bu eklentiyi sitenize kurmanız gerekiyor. Her yazınızın altına otomatik olarak eklenen butonlar ile ziyaretçiler, beğendikleri yazıları facebook, twitter, friendfeed gibi sosyal medyalarda paylaşabilirler. Bu durum SEO açısından oldukça yararlıdır.

I Like This

Sitenizde yazmış olduğunuz yazıların ne kadar beğenildiğini öğrenmek istermisiniz? Bu eklenti ile ziyaretçileriniz yazıyı beğendilerse kalp butonuna tıklıyorlar ve yazıya oy veriyorlar. Sistem ajax ile çalışıyor. Bu eklenti ile sitenizde ayın en güzel yazısı, haftanın en güzel yazısı gibi uygulamalar yapabilirsiniz. Eklentiyi önizlemek için sitemize bakabilirsiniz.

WP Sliding Login/Dashboard Panel

WP Sliding Login/Dahsboard Panel eklentisini kullanarak sitenize üst bar özelliği koyabilirsiniz. Sitenizde gereksiz olduğunu düşündüğünüz bileşenleri bu bara ekleyebilirsiniz. Barı açıp kapama olayı ajax ile çalışıyor. Dilerseniz eklentinin dosyalarını karıştırarak rengini düzenleyebilirsiniz. Eklentinin demosunu görmek için  http://web-kreation.com/demos/Sliding_login_panel_jquery/ tıklayabilirsiniz.

Author Exposed

Author Exposed eklentisi ile, sitenizde yazı yazan yazarların daha gelişmiş bir profile sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Her yazıda bulunan yazar isminin üzerine fareyi getirdiğimizde açılan küçük pencerede ziyaretçilerinize yazarın isminden, resmine kadar kısa bir bilgi sunabilirsiniz. Eğer yazarlarınız çoksa bu eklentiyi kurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

SEO Hocası
SEO Hocası
25 Şubat 2010

Temanızı Geliştirmek İçin Kullanılabileceğiniz 10 Eklenti için Yorumlar

 • Tendü Ziyade
  Tendü Ziyade 15 Mart 2014, 01:11

  Hocam çok aradım ama bulamadım bi türlü. WordPress blogum için yorum eklentisi arıyorum ancak istediğim özelliklerde yok sanırım hiç.
  Hem facebook entegrasyonlu hem de normal yorum yapabilme özelliğine sahip ve uygulama izni istemeyen bir eklenti var mıdır?
  Yani facebook hesabı olanlar uygulama izni istemeden direkt yorum yapabilecek hesaplarıyla, fb hesabı olmayanlr da normal ad soyad e mail şeklinde yorum yapabilecekleri bir şey…

 • Baysal Altıok
  Baysal Altıok 25 Mayıs 2011, 15:35

  güzel eklentiler hepsi birbirinden kullanışlı siteyi yavaşlatırmı diye düşünüyorum yinede deniycem

 • Ayşe Zeyneb Şekercioğlu
  Ayşe Zeyneb şekercioğlu 25 Nisan 2011, 02:50

  güzel bir tema gorsel olarak kullanıcılara hitap ediyor ama islevi nasil bilemeyiz

 • Tazika Hilal Başeğmez
  Tazika Hilal Başeğmez 28 Kasım 2010, 17:48

  WP Sliding Login/Dashboard Panel wp eklentisi değil maalesef yani plugn klasörüne atarsanoz panelde eklentiyi göremezsiniz farklı bir yoldan yapabilirseniz olur.

 • Deniz
  Deniz 14 Ekim 2010, 02:01

  Süper.En basit temayı bile sade ve hoş bir görünüme sokabiliriz.Teşekkürler.

 • Mert
  Mert 7 Ekim 2010, 19:32

  Ajax ve imleme eklentikleri çok önemli. Ajax önemli çünkü sitenin dinamikliğini ve kullanabilirliğini arttırır. İmleme siteleri ise hem backlink hem de reklam açısından önemlidir.

 • Sehmus Urgancıoğlu
  Sehmus Urgancıoğlu 22 Mart 2010, 15:39

  sen fazladan 1 boşluk koymuşsun galiba ?php den önceki boşlugu silerek denedim şöyle hata verdi

  Fatal error: Call to undefined function loginwithajax() in /home/***t/public_html/wp-content/themes/******/sidebar.php on line 3

 • Burak Üçüncü
  Burak üçüncü 17 Mart 2010, 19:53

  @Wanted,

  < ?php loginwithajax(); ?>

  eklemeyi denedin mi ?

 • Resmiye Elif Çintan
  Resmiye Elif çintan 17 Mart 2010, 13:34

  selam, login with ajax eklentisinde sidebar’a loginwithajax() ekliyorum ama normal yazı şeklinde çıkıyor nasıl yapmam gerek?

 • Elis Elbaşı
  Elis Elbaşı 25 Şubat 2010, 22:34

  eline sağlık Kaan abi birbirineden güzel eklentileri toplamışsın konuya 😉

  • Kaan Gülten
   Kaan Gülten 25 Şubat 2010, 22:35

   Eyv. Selim, gerçekten güzel ve faydalı eklentiler. birkaçını ben de kullanıyorum.

Temanızı Geliştirmek İçin Kullanılabileceğiniz 10 Eklenti için Cevap Yaz