Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1407 Görüntülenme

Yeni siteler için SEO açısından neler önerebilirsiniz? Yeni açtığım bir siteye abartmadan SEO yapmalı mıyım? Yani bu durumda iç SEO zaten yapıyorum ama dış SEO açısından yeni linkler almalı mıyım? Zararı olur mu? Oluyorsa yeni sitelerin Google'da yükselmesi için neler yapılmalıdır?

 • 1
 • 1
 • Yeni Siteler İçin SEO Nasıl Yapılmalıdır? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   8 Temmuz 2015, 23:54

   1

   Yeni açılan web siteleri için SEO çalışmaları yapılırken dikkat edilecek bazı noktalar vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi site içi SEO kriterlerini baz alarak web sitesinin eksiklerinin belirlenip mümkünse hataların tümünün giderilmesi, yada eksiklerin en aza indirgenmesi diyebiliriz.

   https://www.seohocasi.com/seo-analiz/

   Yukarıdaki link üzerinden web sitenizi analiz edip eksik olduğunuz noktalarda revize işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

   Site dışı SEO tarafında yapılacak olan çalışmalarda ise çok fazla abartıya kaçmadan, tek bir anahtar kelimede odaklanmaktan ziyade bir kaç farklı anahtar kelime üzerinden SEO çalışmaları uygulanabilir. Yeni açılan web siteleri tıpkı bir bebeğin gelişimi gibi yavaş ve sağlam adımlarla ilerlemelidir. Birden çok fazla sayıda backlink almak yerine az ama düzenli olarak backlinkler alınmalıdır. Backlink grafiğinde 45 derecelik artan bir grafik çizilmeli, rekabet ve sektör durumuna göre günlük, haftalık, aylık alınacak olan backlinkler ve kaliteleri önceden hesaplanarak buna uygun bir strateji üzerinden hareket edilmelidir.

   Aniden çok fazla sayıda backlink alımı yapmak veya tek anahtar kelime üzerinde odaklanmak siteyi ceza almaya itebilir.

  Cevapla

  Yeni Siteler İçin SEO Nasıl Yapılmalıdır? Sorusunu Cevapla