Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  4092 Görüntülenme

H1-h2-h3-h4-h5 tagları için hangi puntoyu kullandığımızın bir önemi var mıdır? varsa h1-h2 için ideal boyut nedir hocam? Bir de hocam SEO için yazı tipi önemliyse hangi yazı tipini önerirsiniz?

 • 1
 • 1
 • Yazı Tipi Ve Yazı Boyutu için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   22 Haziran 2021, 11:07

   1

   Merhabalar,

   Başlık etiketleri SEO için önem arz etmektedir. Ancak SEO çalışmalarımızı etkileyen kısmı, hangi başlığı kaç kere kullandığımız, benzersiz olup olmaması, 70 karakteri aşmaması ve boş bırakılıp bırakılmamasıdır.
   Aynı zamanda başlıklarımızda anahtar kelime kullanımı da çok önemlidir.

   Ancak başlıklarımızda kullandığımız yazı tipi ve puntosu, SEO açısından önem taşımamaktadır. Yine de okuyucunun dikkatini çekmek açısından, başlıkların önem sırasına göre puntolarını ayarlayabilirsiniz.
   Örneğin, H1 başlık en büyük puntoya sahipken, H2 daha küçük; H3, H2 başlıktan daha küçük şeklinde ilerleyebilir.

   Aynı zamanda yazı tipi ve puntosu için de kullanıcının en rahat şekilde okuyabileceği şekilde seçilmesi oldukça önemlidir.

   Bengül Toker
   Bengül Toker

   10 Ekim 2015, 13:52

   1

   Merhabalar Ahmet Bey,

   Heading etiketleri, bir sayfadaki hiyerarşik başlık yapısını ifade eden etiketlerdir. Bu hiyerarşi ile başlıkların önemi, büyükten küçüğe listelenir ve başlık içerisinde geçen kelimelerin SEO'daki yeri büyük önem taşır. H tag'ları arasına yazılan anahtar kelimelerin puntosu veya yazı tipi teknik olarak SEO açısından bir önem arz etmemektedir. Fakat bu tag'lar arasına gireceğiniz kelimeler kullanıcılara hitap edeceği için bu açıdan dikkate alınarak olabildiğince iyi optimize edilmiş bir şekilde kullanılmalıdır. Dolayısıyla baktığımızda iyi optimize edilmiş bir sayfa da kullanıcı daha çok vakit geçireceği için teknik olarak SEO'ya etkisi olmadığını belirtsekte sitenize gelen ziyaretçileri baz alarak görsel açıdan sayfayı en cezbedici şekilde dizayn etmelisiniz. Bu anlamda da yazı tipi ve puntosu sitenize gelen ziyaretçiler için önem arz etmektedir diyebiliriz.

  Cevapla

  Yazı Tipi Ve Yazı Boyutu Sorusunu Cevapla