Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1294 Görüntülenme

Yandex'te sitemi arattığımda, sonuçlar arasında görünen sitemin Title kısmında farklı bir ibare yazıyor, description kısmı ise boş. Google'da aratınca normal görünüyor. Yandex'te neden böyle yazıyor olabilir?

 • 1
 • 1
 • Yandex'te Sayfa Başlığım Neden Değişik Görünüyor? için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   27 Mayıs 2021, 14:48

   1

   Merhabalar,

   Her arama motorunun kendine ait bir çekirdek algoritması ile siteleri indexlediğini belirtmek isterim. Bu nedenden dolayı bazı metriklerin kontrolleri için kendilerine ait Console yani yönetilebilir bir tools sağlamaktadırlar. Yandex için site yöneticisi araçları kullanarak sitenizin ilgili sayfa için aldığı index kontrol edebilir akabinde tekrardan pingleyerek güncel Meta title ve description yapınız ile index aldırabilirsiniz.

   admin
   Admin

   3 Haziran 2014, 06:59

   1

   Sayfanız Yandex'te daha önceden indekslenmiş olabilir. Sayfa title'sinin değişmesi için bu konuda Yandex Site Yöneticisi Araçları adresinden sitenizi onaylatıp tekrardan index alması için bildirim ve içerik atabilirsiniz.

   Sayfa title'nizin yanlış olması daha önce o sayfaya ait eski index, meta kodu yada backlink çalışması var ise (Anti SEO) bu tespitleri yapmanız gerekmektedir.

   Sitenize gelen backlinkleri sorgulamak için https://www.seohocasi.com/backlink-nedir/ adresindeki makaleyi inceleyebilir, anti SEO ile ilgili olarak https://www.seohocasi.com/black-hat-seo-nedir-cozum-yollari/ adresindeki içeriği okuyabilirsiniz.

  Cevapla

  Yandex'te Sayfa Başlığım Neden Değişik Görünüyor? Sorusunu Cevapla