Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1279 Görüntülenme

1 yıla yakın bir zamandır WordPress'de yayında olan bir sitem var. Bu wp'deki sitemin aynısını kendim tasarlayıp sıfırdan kurdum ve yayına hazır hale getirim. Şimdi sormak istediğim soru şu; 1 yıla yakın bir zamandır yayında olan bu WP sistemli siteyi şimdi farklı bir formatta(asp.net) aynı içerikle yayınlarsam, Google bunu farklı bir içerik gibi algılayıp kopya içerik olarak algılamasından korkuyorum. Bir de; şu an hali hazırsa yayında olan sitemin günde 1000 tekil organik hiti var. Yeni sisteme geçişle hitlerimin düşmesinden de endişe ediyorum. Ne yapmalıyım? Bir yol gösterirseniz çok sevinirim..

 • 1
 • 1
 • WP'den Asp'ye Geçmenin SEO'ya Etkisi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   4 Aralık 2014, 14:34

   1

   Merhaba Fırat Bey,

   Farklı formatta bir alt yapıya geçmeniz, farklı yazılım dili kullanmanız veya farklı temaya geçmeniz kopya içerik olarak algılanmanıza neden olmayacaktır.

   Yeni sisteme geçiş yaptığınızda eğer URL yapınız değişecek siteniz sıfırdan yayına girmiş gibi olacağı için, eski indexleriniz silinmeye ve yeni sayfalarınız sıfırdan indexlenmeye başlayacaktır bu sebeple hitiniz gün geçtikçe düşecek ve uzun vadede toparlayacaktır. Bu durumun önüne geçmek için eski linklerinizin tamamını yeni linklerinize yönlendirmenizi öneririz. Bunun için de 301 yönlendirmesi en doğru yöntem olacaktır. Ancak link yapılarını bozmadan alt yapı değişikliği sağlarsanız yönlendirmeye de gerek kalmayacaktır. Bu sayede ziyaretçi sayınızda bir düşüş yaşamayacaksınız. Tabi ki buna alt yapı değişikliğiniz dolayısıyla site içi SEO nuzun değişmesinin etkileri dahil değildir.

  Cevapla

  WP'den Asp'ye Geçmenin SEO'ya Etkisi Sorusunu Cevapla