Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 Mart 2018

hocam WordPress sayfa oluşturucu ile anasayfamı hazırladım. Anasayfada 81 il ve her ilin esnaflarını kayıt etmek istiyorum. Örnek; Anasayfadan 01 Adana Linkine tıklandığı zaman yine sayfa oluşturucu ile esnafları resimli görmek istiyorum. SEO açısından avantajı veya dejavantajı var mı? Bu şekilde anasayfa hariç 81 tane page builder ile sayfa düzenleyeceğim bu şekilde bir sorun olur mu?

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

12 Aralık 2017

Merhaba WordPress bir sitem var kurumsal bir site Google'da bazı anahtar kelimelerde iyi yerlerde fakat gerilemeye başladı. site yavaş ve geç açılıyor. Ben de siteyi tekrar yapmaya karar verdim. Direkt tema degistiremedim. Portfolyo bozuldu uyması iki tema birbirine. Şu şekilde yapmayı düşünüyorum aynı link yapısında lokal de çalışıyorum istemediğim sayfalara 301 yönlendirme yapacağım. Ama eski resimler Google'da 2015/07/resim. Jpg olarak var yeni sitede aynı resimler 2017 olarak çıkıyor yuklendigi tarih bunu nasıl düzeltebilirim resimlerede 301 yönlendirme mi yapmam lazım nasıl yapacağım. Bu şekilde tasarlamam siteme zarar verir mi teşekkürler.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 Aralık 2014

1-Ben WordPress kullanıyorum ve bazı yerlerde gördüğümü kadarıyla bazı temalarda SEO yu olumsuz etkileyecek odlar oluyormuş bu odlar nelerdir mesela hemen hemen
tüm WordPress temalarda tema adresi header footer gibi yerlerde oluyor temayı yapan firmalar link koyuyorlar bunlar kaldırılmalı değil mi bu kodlar? WordPressinde linkleri oluyor tema linkleri?

2-E ticarette SEO çalışmaları makale gibi uzun yazılar olmadığı için ürün açıklaması resim SEO gibi yöntemler kullanılıyor. Peki nasıl olmalı mesela
xxx elbise ürününün SEO çalışması nasıl olmalı kaç anahtar kelime olmalı WordPress düşünerek yardımcı olursanız sevinirim öneri eklenti varsa onları da söylerseniz çok sağolun.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

3 Kasım 2014

WordPress temalarında otomatik olarak eklenen, yazı başlığının altında bulunan yazının eklendiği "tarih" ve "author" yazı yayınlandığında otomatik link veriyor. Google Search Console'dan kontrol ettiğimde, bu kelimeler anchor text olarak geçiyor. Anahtar kelimeler ve meta taglar daha geri sırada yer alıyor. Google Search Console'da gereksiz olan (admin, tarih, Leave a reply) gibi kelimeler ön sırada yer alıyor, bunlar SEO açısından önemlimi bu linkleri Temadan kaldırmalımıyız?

Teşekkürler.

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

15 Ekim 2014

Merhaba SEO bakımından hangisi daha üst düzey olur? WordPress mi yoksa normal PHP yazılım mı?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

2 Ağustos 2014

Size soru sorduğumuz bu panelin aynısını web siteme entegre etmek istiyorum bu tarz bir WordPress eklentisi var mıdır acaba?

2.sorum ise SEO'da web sitesine yapılan yorumların ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki sizce bu paneldeki gibi soru cevap yapmak mı daha iyidir yoksa makalelerdeki konu altlarındaki "contact form" ları kullanarak mı yorum almak mı daha iyidir..