Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1273 Görüntülenme

1-Ben WordPress kullanıyorum ve bazı yerlerde gördüğümü kadarıyla bazı temalarda SEO yu olumsuz etkileyecek odlar oluyormuş bu odlar nelerdir mesela hemen hemen
tüm WordPress temalarda tema adresi header footer gibi yerlerde oluyor temayı yapan firmalar link koyuyorlar bunlar kaldırılmalı değil mi bu kodlar? WordPressinde linkleri oluyor tema linkleri?

2-E ticarette SEO çalışmaları makale gibi uzun yazılar olmadığı için ürün açıklaması resim SEO gibi yöntemler kullanılıyor. Peki nasıl olmalı mesela
xxx elbise ürününün SEO çalışması nasıl olmalı kaç anahtar kelime olmalı WordPress düşünerek yardımcı olursanız sevinirim öneri eklenti varsa onları da söylerseniz çok sağolun.

 • 1
 • 1
 • Temalardaki WordPress yapımcıların kodları kaldırılmalımı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   13 Aralık 2014, 11:54

   1

   Merhaba Oğulcan,

   WordPress tema dağıtıcıları, dağıttıkları ve satışa çıkardıkları temalarda sitenin neredeyse her bölümünde linklerini eklemektedirler. Eğer bu sitelere destek vermek istemiyorsanız tüm linkleri kaldırabilirsiniz. Bu linkler SEO açısından sitenizi de olumsuz yönde etkileyecektir. Çünkü sitenin sidebar veya footer bölümünden verilen linkler tüm sayfalarınızı etkilediğinden dolayı link verilen siteye tüm sayfalarınızdan link çıkışı olacaktır. Çok aşırı link çıkışı sitenizin zarar görmesine neden olacaktır. Sitenizden çıkan tüm linkleri kaldırabilir veya "rel=nofollow" yaparak sitenizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

   E-ticaret paketlerinde artık içerik ekleme bölümleri eklenmiştir. Ancak eski sistemlerde ise belirttiğiniz gibi ürün açıklama kısmından içerik girişi yapılıyordu. E-ticaret siteleri genelde ürün açıklamalarını satıcı firmanın verdiği hazır kopya içerikleri girmektedirler. Bu durum kopya içerik oluşturacağından dolayı tavsiye ettiğimiz bir durum değildir. Bu yüzden her ürüne ve kategoriye o ürünü en iyi şekilde anlatan özgün ve kullanıcıyı doğrudan bilgilendirici açıklamaların girilmesi gerekmektedir. Girilen makale içerisinde ürünün adını 2-3 kez geçirmeye çalışınız.

  Cevapla

  Temalardaki WordPress yapımcıların kodları kaldırılmalımı? Sorusunu Cevapla