Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1761 Görüntülenme

WP de anasayfa SEO çalışmasını nasıl yapabilirim, tarif eder misiniz?

 • 1
 • 1
 • WordPress Anasayfa'ya SEO çalışması nasıl yapılır? için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 04:05

   1

   Merhabalar, WordPress altyapılı sitelerin optimizasyonunu yaparken önceliklendirilmesi gereken hususlar vardır. Öncelikle aşina olduğunuz bir genel SEO eklentisi yüklenmeli ve optimizasyonu sağlanmalıdır. Optimizasyon öncesinde wordpress default yapısında bulunan demo içeriklerin kaldırılması gerekmektedir. Bu işlemleri sağlarken genel ayarlar menüsü üzerinden site google tarama botlarına kapatılabilir.

   WordPressin klasik yapılarından ötürü yorum botları tarafından spam içerikli yorumlar gelebilmektedir. Engellemek adına bu konuda etkin bir eklenti kurulup ayarlamaları sağlanabilir.

   WordPress temaları ve eklentilerinin site açılımına doğrudan negatif etkileri görünmektedir. Engellemek adına Cache eklentileri kurulabilir.

   WordPress temalarını doğrudan AMP yapılarına çevirmek basit ve pratik bir işlemdir. Önerilir!

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   4 Ağustos 2015, 13:30

   1

   Websitenize en çok anasayfaya önem vermeniz gerektiği için öncelikle ona yoğunluk verin. Google'ın örümcelikleri anasayfanızı sürekli ziyaret ettiği için onu güncel tutmanız SEO açısından çok önemli olacaktır.

   Sitenizin anasayfasında mutlaka 100 kelimeden fazla bir metin kurgulamanız gerekir. Bu metin içerisinde sitenizle alakalı bilgi içeren ve kullanıcı odaklı olmalı.

   Bunun dışında site içerisinde anasayfanızı dikkat çekici görsellerle şekillendirin. Sizin takipçilerinize odaklı görseller ekleyin.

   Site dışı SEO'ya geçecek olursak; Sektörünüzle alakalı olan blog sitelerden tanıtımlar alarak anasayfanızı backlink ile besleyebilirsiniz. Aynı şekilde blog sitelerin yazıları sizin sitenize uyuyorsa, konuyla alakalı yorum yazarak yine backlink edinebilirsiniz. Tanıtımlar dışında Görsel/Video bağlantıları, Sosyal Medya paylaşımları gibi çalışmalar yapabilirsiniz.

  Cevapla

  WordPress Anasayfa'ya SEO çalışması nasıl yapılır? Sorusunu Cevapla