SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Web Sitemdeki Eski Linkler

Seo Hocası
Seo Hocası
11 sene önce 1508 Görüntülenme

Merhaba www.ornekdomain.com adında bir sitem var ve bu site PhpFusion üzerine kurulu. Fakat ben siteye WordPress ile devam etmek istiyorum. Şu an subdomaine WP siteyi kurdum ve bunu subdmainden kurtarıp direkt ornekdomain.com domaininde çıkmasını istiyorum. Yani yeni siteyi kurarsam 4 yıllık eski linklerim ne olacak. O linkleri kaybetmemek için ne yapmalıyım. Yeni bir domain mi, yönlendirme mi? v.s… yardımcı olursanız sevinirim..

Web Sitemdeki Eski Linkler için Yanıtlar

 • kaangulten
  Kaangulten 15 Şubat 2011, 20:54

  Evet daha net ve kısa bir yolu mutlaka vardır. Ancak bunun için htaccess kod bilgisine sahip kişilerle görüşmeli ve eski sitenizin link yapısını inceleyerek yönlendirme direktiflerinin oluşturulmasını sağlamalısınız.

 • olesore
  Olesore 15 Şubat 2011, 19:08

  deny from all

  Options Indexes
  Redirect permanent
  order deny, allow

  verdiğiniz linkteki sayfadan bu kodlar çıktı yani aynı başlıktaki yeni ve eski linkleri yazdım. Eski link ve yeni linkleri yazdım ve bu kod çıktı.. Şimdi tüm linklerimi bu şekilde yönlendirme mi yapmam lazım.. Bu iş çok uzun sürer eminim daha kısa ve net bir yolu vardır.

 • kaangulten
  Kaangulten 15 Şubat 2011, 09:42

  Belirttiğiniz yönlendirme yine 301 yönlendirmesidir ancak www yönlendirmesidir. Benim kastettiğim her URL nin yeni haline tek tek yönlendirlmesi. Eğer toplu bir yönlendirlme olacaksa bu konuda htaccess uzmanından yardım almalısınız. Tek tek yönlendirme için aşağıdaki aracı kullanaiblirsiniz. https://www.seohocasi.com/htaccess/#a_redirect

  Onun dışında simple press yerine bbpress tavsiye ederim. Hem tema seçenekleri güzel ve oldukça profesyonel duruyor.

 • olesore
  Olesore 15 Şubat 2011, 01:06

  Lütfen yardımcı olun halen site linkleri konusunda bir adım atmış değilim..301 yönlendirmesinide bilmiyorum.. Eski sitenin linklerini yeni siteye tanıtamayacağıma göre Google’a bu benim yeni sitem nasıl diyeceğimi de bilmiyorum.

 • olesore
  Olesore 13 Şubat 2011, 22:28

  301 yönlendirmesinden kastınız bu mu?

  Options +FollowSymlinks
  RewriteEngine on
  rewritecond %{http_host} ^ornekdomain.com [nc]
  rewriterule ^(.*)$ [r=301, nc]

  Birşey daha sormak istiyorum. Ben şu an simple press forum kurdum fakat çok amatör duruyor, üyelerin bir daha üye olmak zorunda olamamaları, kalıcı bağlantıların onda da geçerli olması v.s güzel ama amatör duruyor. Siz forum olarak mybb kurmuşsunuz bende mybb kursam SEO açısından iyimi olur tavsiye eder misiniz?

 • kaangulten
  Kaangulten 13 Şubat 2011, 15:57

  Sitenin yapısını WordPress olarak değiştirdiğinizde eski link yapısını korumanız ve bu linkler üzerinden konularınızı yayınlamaya devam etmeniz gerekir. Aksi taktirde hiçbir sorun olmaz. Örneğin önceki ornekdomain.com/bir-konu-hakkinda-yazi/ ise aynı URL yapısı ile yazılarınızı yayınlamaya devam edebilirsiniz. Ancak PhpFusion sistemine özel bir link yapısı varsa, bu durumda eski linkleri yeni haline yönlendirmeniz gerekir. Bunu da htaccess 301 yönlendirme kodu ile yapmanız gerekir. Aksi halde bir sorun olmadan siteniz yeni sisteme geçecektir.

Cevapla

Web Sitemdeki Eski Linkler Sorusunu Cevapla

Web Sitemdeki Eski Linkler ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla