Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1245 Görüntülenme

Video sitesi açmak istiyorum fakat bu videolar sadece Youtube içinde yüklü videolar olacak. Ben sadece embed olarak ekleyeceğim siteme ve video hakkında 100-300 kelimelik yazılar yazacağım. Sizce bu sitenin tutma ihtimali var mı? SEO açısından 1. sayfada benim videom görünür mü?

Bir diğer sorum ise örneğin anahtar kelimemiz araba fiyatları yada yemek tarifleri olsun ve domain adresimizde rabafiyatlarim.com olsun biz bu sitenin içine makaleler yazarken her makalemizde araba fiyatları diye yazcak mıyız 1. sırada çıkabilmek için? Yada makaleler için hitimizi arttırmak için neler yapabiliriz?

 • 1
 • 1
 • Video Siteleri İçin SEO Çalışması Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   21 Ağustos 2015, 09:35

   1

   Video sitelerine SEO çalışmaları yapılırken sizin de bahsettiğiniz gibi ilgili sayfaya makele eklenmelidir. Toplam sayfa üzerinde anahtar kelime yoğunluğunun %2'nin üzerinde olmamasına dikkat etmelisiniz. Önerdiğimiz anahtar kelime yoğunluğu 200 kelimelik bir makale için 4 adet anahtar kelime tekrarıdır. Genelde video veya film siteleri kendi sunucularında barındırmak yerine içeriklerini embed olarak başka sitelerden çekmektedir. Arama sonuçlarında ilgili anahtar kelimelerde ilk sayfada görünebilirsiniz. Fakat bunun için ana domaininizin SEO açısından hem çok güçlü olması gerekiyor hem de bu alt sayfaların Site içi SEO gücü yüksek olmalıdır.

   Anahtar kelimede ana sayfada çıkmak için her sayfada ana anahtar kelimeyi kullanmak mantıklı bir yöntem olabilir fakat site geneli tek bir anahtar kelime üzerinde yoğunlaşırsa bu durum sizi filtreye sokacaktır. Her alt sayfanın kendisine ait anahtar kelimesi olması, yani ana anahtar kelimenin türevleri için alt sayfalar oluşturursanız ve o sayfalar üzerinde Google sıralamalarında yer alırsanız bu durum hem sitenize gelen kullanıcı sayısını arttıracak hem de ana anahtar kelimede daha da otoriter olmanızı sağlayacaktır. Örnek olarak SEO Hocası sadece SEO kelimesinde değil SEO ile ilgili bir çok kelimede ilk sayfada yer almaktadır. Bu durum Google gözünde de SEO Hocasının otoritesinin yükselmesine sebep olmaktadır.

   Sayfanızda bulunan makalelerde hitinizi arttırmak için sektöre göre haberler yazabilir, güncel konulardan bahsedebilirsiniz. Makale sayfalarınızda diğer sayfalara kullanıcılarınızı yönlendirmeniz, kullanıcılarınızın sitede gezinme süresini daha da arttıracaktır.

  Cevapla

  Video Siteleri İçin SEO Çalışması Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla